Yammer oficjalnie w rękach Microsoftu

Firma Microsoft ogłosiła oficjalnie, że kupuje biznesowy serwis społecznościowy Yammer za kwotę 1,2 mld dolarów. Czy serwis zachowa swoją niezależność?

Yammer oficjalnie w rękach Microsoftu 1Niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy o planach zakupu serwisu Yammer przez spółkę Microsoft. Dziś plany te zostały potwierdzone, a transakcja zakupu opiewa na kwotę 1,2 mld dolarów, jak informuje na swoich stronach Microsoft.

Firma Yammer jest twórcą korporacyjnych sieci społecznościowych, które posiadają blisko 5 mln użytkowników. W sieci tej znalazło się ok. 85 proc. firm umieszczonych na liście Fortune 500. Yammer jest serwisem nastawionym na prywatną komunikację pomiędzy pracownikami wewnątrz firmy lub między firmami w tych samych, utworzonych wcześniej grupach. Dostęp do sieci społecznościowej Yammer można uzyskać wyłącznie za pomocą służbowego adresu mailowego w domenie należącej do klienta serwisu.

Firma Microsoft zapowiada, że nie zamierza likwidować projektu Yammer. Wręcz przeciwnie, serwis ma być rozwijany wciąż jako zupełnie niezależna i samodzielna platforma społecznościowa. Microsoft potwierdza, że w tym przypadku będziemy mieli do czynienia z tzw. przyjaznym przejęciem, w toku którego przejmowana firma zachowa swoją markę, kadrę pracowniczą oraz siedzibę.

Usługa tworzenia sieci społecznościowych oferowana przez firmę Yammer w opinii spółki Microsoft idealnie wpisuje się w jej portfolio, w którym znajdują się takie usługi jak SharePoint, Office 365, Skype czy Dynamics. W przyszłości prawdopodobnie zaimplementowane zostaną pewne funkcjonalności zaczerpnięte z serwisu Yammer na przykład do nowych wersji pakietu Office.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry