YouTube Capture: błyskawiczne nagrywanie wideo dla iPhone’ów

Opublikowano: 18 grudnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Google udostępnia nową aplikację o nazwie YouTube Capture, która pozwala użytkownikom nagrywać i dzielić się filmami. Vlogowanie stanie się jeszcze prostsze?

Celem nowej aplikacji jest umożliwienie robienia i dzielenia się wideo tak szybko, jak to tylko możliwe. Stąd prosty interfejs i gotowość kręcenia filmów tuż po uruchomieniu. Cieszy także wymóg korzystania z trybu horyzontalnego; Google mówi dość kiepskim filmom kręconym trzymanym pionowo telefonem.

YouTube Capture: błyskawiczne nagrywanie wideo dla iPhone'ów 1

Do każdego filmu dołączane są automatycznie dane lokalizacyjne, a dzielić się przesłanym na YouTube filmem można na Twitterze, Google+ czy Facebooku za pomocą jednego kliknięcia. Użytkownik może decydować czy film będą mogli oglądać wszyscy zainteresowani, czy tylko on sam. Capture to także kilka funkcji korygowania nagranego materiału np. poprawianie kolorów, stabilizowanie obrazu czy dodawanie podkładu muzycznego.

Najciekawsze jest jednak to, że Google udostępnia Capture w pierwszej kolejności użytkownikom iOS. Aplikacja wypełnia w jakimś sensie lukę po oficjalnej aplikacji YouTube, która podobnie jak Mapy Google, przestała być domyślnie oferowana użytkownikom iPhone’ów. Google zapowiada, że pracuje nad wersją dla Androida.

Dawid ZarazińskiYouTube Capture: błyskawiczne nagrywanie wideo dla iPhone’ów

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.