YouTube wprowadza wideo na żywo

Opublikowano: 29 lutego 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Współzałożyciel YouTube Steve Chen potwierdził, że serwis wykorzysta know-how dostarczone przez Google i jeszcze w tym roku uruchomi transmisje wideo na żywo – podał ReadWriteWeb.
To pierwsze tego rodzaju oficjalne oświadczenie. Tak przynajmniej twierdzi Liz Gannes, znana blogerka (NewTeeVee), specjalizująca się w multimediach online. Chen wypowiadał się w wywiadzie udzielonym serwisowi Pop17.com.

YouTube musi ostro gonić konkurencję. Na początku lutego usługę transmisji wideo na żywo wprowadziło Yahoo! Popularność nowego serwisu była tak duża, że nie wytrzymały serwery. W połowie miesiąca inna witryna – DailyMotion – uruchomiła obsługę standardu HD (jako druga na świecie, po niszowym projekcie Vimeo).

Sieciowa transmisja wideo na żywo to spore wyzwanie – przede wszystkim dla sprzętu. Ta forma przekazu ma jednak duży potencjał i może namieszać w branży internetowych multimediów (podobnie jak występy live zmieniły rolę telewizji) – pisze ReadWriteWeb. Czy YouTube stanie się mekką dziennikarstwa obywatelskiego?

Źródło: ReadWriteWeb/NewTeeVee/Pop17.com

Wojtek WowraYouTube wprowadza wideo na żywo

Podziel się!

O autorze

wojtek