YouTube wprowadza wideo na żywo

Współzałożyciel YouTube Steve Chen potwierdził, że serwis wykorzysta know-how dostarczone przez Google i jeszcze w tym roku uruchomi transmisje wideo na żywo – podał ReadWriteWeb.
To pierwsze tego rodzaju oficjalne oświadczenie. Tak przynajmniej twierdzi Liz Gannes, znana blogerka (NewTeeVee), specjalizująca się w multimediach online. Chen wypowiadał się w wywiadzie udzielonym serwisowi Pop17.com.

YouTube musi ostro gonić konkurencję. Na początku lutego usługę transmisji wideo na żywo wprowadziło Yahoo! Popularność nowego serwisu była tak duża, że nie wytrzymały serwery. W połowie miesiąca inna witryna – DailyMotion – uruchomiła obsługę standardu HD (jako druga na świecie, po niszowym projekcie Vimeo).

Sieciowa transmisja wideo na żywo to spore wyzwanie – przede wszystkim dla sprzętu. Ta forma przekazu ma jednak duży potencjał i może namieszać w branży internetowych multimediów (podobnie jak występy live zmieniły rolę telewizji) – pisze ReadWriteWeb. Czy YouTube stanie się mekką dziennikarstwa obywatelskiego?

Źródło: ReadWriteWeb/NewTeeVee/Pop17.com

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry