Z AutoMapą zimą bezpieczniej

Opublikowano: 22 listopada 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Zima to trudny okres dla wszystkich kierowców. Śnieżyca, mgła, ciemność. Śliskie drogi oraz zaśnieżone znaki drogowe to tylko niektóre z problemów, które lada dzień spotkają kierowców. Z AutoMapą pokonywanie dróg w trudnych warunkach jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.
AutoMapa bez względu na porę roku okazuje się przydatnym narzędziem, jednak korzyści płynące z jej używania szczególnie wyraźnie można odczuć w sezonie zimowym gdy zmrok zapada już po godzinie 15-tej. W czasie śnieżycy, gdy widoczność maleje często niemalże do zera problem z dotarciem do celu ma nawet świetnie znający teren kierowca. Głos pilota jak po sznurku poprowadzi najszybciej do celu, informując o każdym manewrze. Możliwość dostosowania obrazu mapy do warunków pogodowych sprawi, że w każdej chwili można odleźć na ekranie swoje położenie. Nawet, gdy za oknem panuje ciemność. Natomiast gdy pogubimy się w labiryncie ulic wielkiego miasta AutoMapa wyznaczy nową trasę.

Systemy do nawigacji stają się coraz prostsze w obsłudze. Umieszczone nad kokpitem samochodu znajdują się zawsze w zasięgu wzorku, ale w takim miejscu, że nie odciągają uwagi od tego co dzieje się na drodze. „Coraz więcej Klientów pojawiających się w naszym warsztacie samochodowym używa na co dzień systemów nawigacyjnych. I nic dziwnego bo są bardzo pomocne w podróży, szczególnie zimą, kiedy kierowcy muszą wykazać się szczególną ostrożnością na drogach” – mówi Sergiusz Spotowski, doradca serwisowy firmy mechanic.pl, profesjonalnego warsztatu samochodowego. ”Bezpieczeństwo to podstawa i oprócz rutynowych przygotowań do sezonu zimowego, jak wymiana opon, zmiana płynu spryskiwacza na nie zamarzający oraz sprawdzenie stanu wycieraczek i oświetlenia, równie ważne jest zdecydowane oraz przemyślane zachowanie na trasie. AutoMapa powoduje, że kierowca wie dokąd jechać i czuje się pewnie nawet w całkowicie obcym terenie. Przez to po prostu znacznie mniej się męczy podczas jazdy i spokojniej reaguje na sytuację na drodze. Może cała swoją uwagę skupić na obserwacji a nie na wypatrywaniu nieczytelnych zimą znaków drogowych i nazw ulic czy punktów orientacyjnych.”– dodaje.

Obecnie spotkanie kierowcy korzystającego z GPS nie należy już do rzadkości. Postęp technologiczny i powszechna miniaturyzacja sprawiły, że urządzenia do nawigacji stały się niezawodne, poręczne, a co ważniejsze dostępne za nieduże pieniądze. Odkąd administracja USA podjęła decyzję o udostępnieniu sygnału GPS do celów cywilnych, masowo produkowane odbiorniki GPS mogą określić swoje położenie z dokładnością do kilku metrów.

Dokładne dane to nie jedyne cechy AutoMapy, które przekonują kierowców do korzystania z nawigacji GPS. Duże znaczenie ma także funkcjonalność i łatwość obsługi systemu. W pamięci odbiornika można m.in. zapisać współrzędne miejsc, które uznamy za interesujące, bądź takich gdzie przy ponownym pokonywaniu trasy warto zachować szczególną ostrożność. AutoMapa potrafi ostrzegać dzwiękowo o takich miejsach. Zarówno tych wpisanych przez użytkownika jak i tych dostarczanych w zestawie fabrycznym. Cennym uzupełnieniem jest możliwość skorzystania z ponad 52 tys. ważnych punktów zgromadzonych przez innych użytkowników AutoMapy w serwisie poi.mobilne.net. Są też miejsca, gdzie można się zatrzymać, ogrzać i odpocząć (restauracje, stacje benzynowe, pensjonaty, itp.).

www.automapa.pl

Hanna LaskowskaZ AutoMapą zimą bezpieczniej

Podziel się!

O autorze

hania