Z AutoMapą® na wakacje

Wakacyjny okres to najlepszy czas na dalekie i długie samochodowe podróże, do najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Zamiast żmudnego poszukiwania tras i ciekawych miejsc w samochodowym atlasie, warto skorzystać z najpopularniejszego w Polsce systemu do nawigacji satelitarnej – AutoMapa. Dzięki niej zaplanowanie podróźy stanie się prostsze, a sama podróż przyjemna i bezpieczniejsza.

Dokładna mapa cyfrowa i komunikaty głosowe AutoMapy zaprowadzą do wybranych zakątków Polski –  pomogą odnaleźć zarówno pensjonat na Helu, jak i marinę na Mazurach czy prywatną kwaterę w Zakopanem. Bez względu na to, czy wymarzone wakacje zamierzamy spędzić w popularnym turystycznie kurorcie, czy niewielkiej miejscowości, AutoMapa pokaże właściwy kierunek, ponieważ pokrywa swoim zasięgiem 100% polskich dróg, 52 tysiące miejscowości i ponad milion budynków.

Jeśli pasjonują nas miejsca niezwykłe, a słyszeliśmy o tajemniczej piramidzie rodziny Farenheit, zagubionej gdzieś na Mazurach, wystarczy, że wyszukamy miejscowość Rapa, a program natychmiast wyznaczy najszybszą lub najkrótsza trasę do tej małej miejscowości, położonej tuż przy granicy z Rosją. Możemy też odnaleźć na przykład jezioro, punkt widokowy, zamek czy serwującą smaczne dania restaurację. Informacja o 56 tysiącach punktów użyteczności publicznej w całej Polsce, jakie znajdują się w programie, to kopalnia wiedzy o wszelkich miejscach, które mogą przydać się podczas letnich wojaży. Jest tam niemal wszystko: od najbliższego bankomatu do najdalszego hotelu na drugim końcu kraju. Dodatkowe 36 tysięcy punktów można pobrać z www.poi.mobilne.net, serwisu stworzonego przez użytkowników i dla użytkowników AutoMapy. Zebrane punkty są bardzo różnorodne. Znajdują się tutaj m.in. informacje dla żeglarzy (przystanie, przeszkody, kanały) oraz  liczne  atrakcje turystyczne (zamki, fortyfikacje, jaskinie, wodospady, latarnie morskie czy parki narodowe).

Korzystając na przykład z kategorii „Fortyfikacje” trafić możemy do zbudowanej w latach 1844-1856 przypominającej gwiazdę twierdzy Boyen  w Giżycku, a dzięki kategorii „Jaskinie” dotrzeć do pieczar ukrytych w Górach Sokolich.

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach. Aby uniknąć korków AutoMapa pokaże alternatywne trasy przejazdu oszczędzając czas, nerwy i pieniądze. Wbudowany w program system ostrzegawczy poinformuje o miejscach, gdzie kierujący powinien zachować szczególną ostrożność, np. zbliżając się do tzw. czarnych punktów. Komunikat głosowy pomoże też np. nie przeoczyć stacji benzynowej lub przypomni o zdjęciu nogi z gazu w miejscu kontroli radarowej.

AutoMapa XL dostępna jest w cenie 450 zł netto (549 zł brutto).

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top