Za co cenią użytkownicy serwis smava.pl?

Bezpieczeństwo, anonimowość i doświadczenie na niemieckim rynku to główne powody, dla których internauci wybierają smava.pl.
„Smava wydaje się podchodzić do bezpieczeństwa użytkowników bardziej od innych serwisów, więc postanowiłem wziąć tutaj szybką (jak się okazało później bardzo szybką) pożyczkę” powiedział użytkownik posługujący się nickiem ramdadadej. Wszyscy pożyczkodawcy wymienili wysoki poziom bezpieczeństwa jako największy atut zachęcający ich do inwestowania.

„Do oceny ryzyka kredytowego klientów serwisu wykorzystywany jest ekspercki model scoringowy wykonany przez BIK, zbudowany zgodnie z wymaganiami smava, na podstawie wiedzy i doświadczenia Biura Informacji Kredytowej S.A.” – tłumaczy Przemysław Mościcki, Prezes Zarządu smava Poland – „jako jedyni w Polsce dostarczamy inwestorom tabelę oszacowań prognozowanego prawdopodobieństwa niespłacenia pożyczki w poszczególnych klasach ratingowych. Tym sposobem ryzyko inwestycyjne w serwisie smava.pl jest możliwe do oszacowania i uwzględnienia w procesie inwestowania.”

Nie bez znaczenia wydaje się być doświadczenie i sukces portalu w Niemczech, gdzie smava obsłużyła już pożyczki na kwotę ponad 7 i pół miliona euro. Nie dziwi komentarz użytkownika glors, który bardzo krótko uzasadnia dlaczego wybrał właśnie ten, a nie inny serwis pożyczek społecznościowych – „Sprawdził się już w Niemczech.”

Dlaczego jednak użytkownicy smava.pl wybrali właśnie social lending jako drogę inwestowania swoich pieniędzy, a nie np. bank lub fundusze inwestycyjne?

“Wyższe oprocentowanie, niż na lokatach oraz mniejsze ryzyko niż inwestycje w inne instrumenty (m. in. fundusze inwestycyjne).”  – mówi inwestor o nicku Michał. Pozostali najczęściej odwołują się również do korzystnego oprocentowania i względów wygody – każdą transakcję można przecież zakończyć nie odchodząc od komputera. Borys, który zainwestował dzięki portalowi powiedział : „wszystkie formalności załatwia serwis, muszę tylko przelać pieniądze, a potem kliknąć na wybrany projekt – o resztę dba smava. To moim zdaniem jest bardzo wygodne”. Z kolei pożyczkobiorca ramdadadej, chwali sobie ”przede wszystkim brak potrzeby udawania się do oddziału banku. Implikuje to dużą oszczędność czasu.”

Smava.pl to nie tylko sposób na pomnażanie swojego kapitału, to również miejsce pozyskiwania gotówki na atrakcyjnych warunkach. Obserwując serwis smava.pl widzimy,  że w portalu bez problemu można zaciągnąć pożyczkę na 10% rocznie.

Smava.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry