Za hasłem “HTTP404” kryje się jubileuszowy TechCamp

TechCamp – największy technologiczny barcamp w Polsce ma już 4 lata. Na jego scenie zagościło 92 prelegentów, którzy wyświetlili w sumie 1840 slajdów, podczas prawie 50 godzin prelekcji. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowe, ostatnie w tym roku edycje TechCampu –  odcinek #29 już 18 listopada w Krakowie w Pauza in Garden i odcinek #30 – wrocławski, 23 listopada w Sanatorium Kultury.

Jak zapowiadają organizatorzy, tym razem mowa będzie o błędach.

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej się na nich uczyć, szczególnie kiedy są… cudze. Podczas najbliższych odcinków TechCampu przyjrzymy się różnorodnym wpadkom zarówno kompleksowo od strony dużych programistycznych projektów, jak i od strony kodu. Porozmawiamy o tym czego się wystrzegać, żeby nie zaprzepaścić pomysłu na startup oraz o tym jak nie zgubić się w projektowej dżungli i w porę zawrócić z marszu do programistycznej porażki. Opowiemy też o tym jak marketing potrafi namieszać w projektach IT — przekonują.

cover_techcamp copy

Podczas Krakowskiego odcinka, wystąpi Adam Kopeć, architekt rozwiązań PHP w Grupie Unity. Podczas swojego wystąpienia, na przykładzie takich projektów opowie on jak nie zabłądzić w drodze do sukcesu, dobierając odpowiednie narzędzia zarówno do problemu, który chcemy rozwiązać, jak i do pracy z aplikacjami o różnej skali. Przybliży też temat Domain Driven Design i wagi jaką ma dla organizacji każdego programistycznego projektu odpowiedni team.

Wszystkich, którzy myślą o tworzeniu aplikacji zainteresuje też wystąpienie Mateusza Muchy – założyciela startupu Omni Calculator. Percentage Calculator – pierwsza aplikacja stworzona przez startup ma dwa miliony pobrań i średnią ocen 4,8 w Apple App Store. Aż trudno uwierzyć, że w drodze do takiego sukcesu jest miejsce na jakieś potknięcia… A jak się okazuje było ich niemało. Mateusz w swojej prezentacji opowie o przykładach zarówno tych najbardziej podstawowych, jak i mniej oczywistych błędów w tworzeniu aplikacji.

We Wrocławiu będzie okazja wysłuchać między innymi Krzysztofa Cieślaka z agencji interaktywnej B-mind oraz Michała Romanowskiego, który zdobywał doświadczenie prowadząc liczne kampanie promocyjne i edukacyjne. Ponadto jest jednym z pomysłodawców i koordynatorem poznańskiej edycji Startup Weekend – międzynarodowego programu inkubującego startupy w ciągu 54 godzin. W swojej karierze również nauczył się sporo na błędach, własnych i innych. Opowie o tym jakie zamieszanie w projektach IT mogą czasem narobić działania marketingowe i… odwrotnie. Podczas wrocławskiego odcinka mowa też będzie o najczęstszych błędach w bezpieczeństwie aplikacji.

Podczas obu odcinków nie zabraknie tradycyjnego już tematycznego networkingu, gorącej pizzy oraz ciekawych nagród..

Wydarzenie jest bezpłatne. Wymagana jest rejestracja.

Na wydarzenie zaprasza organizator – Akademia Unity, wraz z partnerami Grupą Unity oraz Miquido i partnerem strategicznym – Województwem Małopolskim. Nasza Redakcja patronuje wydarzeniom TechCampowym.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry