Zabezpieczanie danych na urządzenia przenośnych

Firma Trend Micro Incorporated zapowiedziała wprowadzenie na rynek najnowszej wersji rozwiązania zabezpieczającego urządzenia przenośne. Trend Micro Mobile Security 5.0 trafi do sprzedaży w grudniu bieżącego roku i będzie odpowiedzią między innymi na wyzwania w zakresie bezpieczeństwa systemów mobilnych, takie jak włamania i kradzieże danych. Rozwiązanie zostało wyposażone w mechanizmy szyfrowania danych i uwierzytelniania, a także funkcje zarządzania zabezpieczeniami urządzeń mobilnych za pośrednictwem jednej konsoli.
Urządzenia mobilne stały się małymi, ale wydajnymi komputerami wyposażonymi w pamięć masową o dużej pojemności i pracującymi w sieciach o coraz większej przepustowości. Obecnie zdalni pracownicy często korzystają z aplikacji mobilnych dostępnych w urządzeniach przenośnych. Naraża to przedsiębiorstwa na ryzyko utraty poufnych danych, także informacji o strategicznym znaczeniu. Aplikacje mobilne, takie jak poczta elektroniczna typu „push”, zarządzanie kontaktami z klientem czy automatyzacja działań terenowych, znacznie ułatwiają pracę i zwiększają produktywność, ale ułatwiają kradzież danych. Tymczasem przedsiębiorstwa potrzebują pewności, że zarówno informacje, jak i same urządzenia bezprzewodowe są zabezpieczone i wolne od zagrożeń.

Nowe możliwości TMMS 5.0 w zakresie szyfrowania i uwierzytelniania danych: Nawet jeśli samo urządzenie mobilne zostanie zgubione lub ukradzione, strategiczne dane pozostaną bezpieczne dzięki szyfrowaniu — aby odblokować dostęp, trzeba podać hasło. Jednocześnie administratorzy mogą zdalnie usunąć z urządzenia dane i aplikacje, które nie są zgodne z zasadami bezpieczeństwa. Zabezpieczenia przeciwko szkodliwemu oprogramowaniu pozwalają na blokowanie wirusów, robaków internetowych, koni trojańskich i spamu rozpowszechnianego przez wiadomości SMS. Wbudowana zapora i system wykrywania włamań (IDS) zabezpieczają przed działaniami przestępców, włamaniami oraz atakami typu „odmowa usługi”, które stanowią potencjalnie duże zagrożenie dla urządzeń mobilnych.

„Przedsiębiorstwa coraz częściej wysyłają pracowników poza struktury firmowe, gdzie pracują oni w różnych sieciach bezprzewodowych, i to niemal wszędzie — na lotniskach, w hotelach, restauracjach oraz domach” — powiedział Thomas Miller, wiceprezes firmy Trend Micro i dyrektor działu rozwiązań dla przedsiębiorstw. „Urządzenia przenośne, z których korzystają pracownicy, są narażone nie tylko na zainfekowanie wirusami, robakami internetowymi, końmi trojańskimi lub na zalew spamu, ale także na kradzież czy zgubienie. W związku z tym narażone są również poufne dane przedsiębiorstwa. Oprogramowanie Trend Micro Mobile Security 5.0 zapewnia ich kompleksową ochronę za pomocą jednej, niewielkiej aplikacji”.

W rozwiązaniu TMMS 5.0 stosowana jest konsola OfficeScan™ Client/Server Edition (OSCE) 8.0, która umożliwia również zarządzanie zabezpieczeniami komputerów oraz serwerów w firmach średniej wielkości i przedsiębiorstwach. Dzięki zainstalowaniu oprogramowania TMMS 5.0 w konsoli OSCE 8.0 przedsiębiorstwa będą mogły obsługiwać urządzenia przenośne, komputery stacjonarne oraz serwery.  Klienci, którzy nie używają obecnie konsoli OSCE 8.0, otrzymają odpowiednią licencję wraz z zakupem rozwiązania TMMS 5.0.

Trend Micro Mobile Security 5.0 obsługuje wiele popularnych platform, takich jak Windows Mobile 5.0 (wersja Smartphone), Windows Mobile 5.0 (wersja PocketPC), Windows Mobile 6.0 (Standard Edition), Windows Mobile 6.0 (wersje Classic i Professional) oraz Symbian S60/3rd Edition (dla produktów E-Series firmy Nokia).

Ceny i dostępność w Polsce
Trend Micro Mobile Security 5.0 Standard składa się z programu antywirusowego, zapory internetowej, systemu wykrywania włamań oraz narzędzia do scentralizowanego zarządzania. W opcji Trend Micro Mobile Security 5.0 Advanced program jest dodatkowo wyposażony w narzędzia do szyfrowania i uwierzytelniania. Ceny podstawowej wersji TMMS 5.0 przy zakupie od 26 licencji wynosi 28,26 Euro za licencję na jedno urządzenie, a wersji Advanced —  przy zakupie od 26 licencji 56,52 Euro za urządzenie. W przypadku obu produktów stosowane są standardowe upusty za zakup większych ilości licencji. Wersje Standard i Advanced produktu TMMS 5.0 do systemów Windows Mobile 5.0 i 6.0, a także wersja standardowa TMMS 5.0 do systemu operacyjnego Symbian S60/3rd Edition (Nokia E-Series), trafią na rynek w połowie grudnia 2007 r. Na pierwszą połowę 2008 r. planowane jest wprowadzenie wersji Advanced do systemu Symbian S60/3rd Edition wyposażonej w mechanizmy szyfrowania i uwierzytelniania. Sprzedaż ww. produktów jest prowadzona przez autoryzowanych dystrybutorów firmy Trend Micro w Polsce (www.clico.pl, www.dagma.pl).
Darmowa wersja próbna oprogramowania: www.trendmicro.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top