Zadbaj o zdrowie swojego komputera

Opublikowano: 9 stycznia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma F-Secure Corporation stworzyła usługę o nazwie F-Secure Health Check, która umożliwia użytkownikom przeprowadzenie przez Internet kompleksowej kontroli stanu zabezpieczeń ich komputerów, w tym systemu operacyjnego, aktualizacji programów antywirusowych, ale też przeglądarek, klientów email i innych aplikacji.
Jest to szczególnie istotne kiedy jednego dnia powstają dziesiątki wariantów złośliwych kodów, a z drugiej strony rośnie ilość poufnych danych wymienianych poprzez sieć.

Pierwszym istotnym krokiem do zapewnienia bezpieczeństwa korzystania z Internetu jest zainstalowanie pakietu aplikacji ochronnych. Jednak jak wynika z doświadczeń firmy F-Secure, wiele osób nie aktualizuje takich programów lub korzysta z niekompletnych, darmowych rozwiązań, które są podatne na stale zmieniające się formy zagrożeń. Powoduje to, że duża grupa ludzi pozostaje w złudnym poczuciu bezpieczeństwa. Tymczasem dziś sam program antywirusowy i firewall nie wystarczają. Należy też pamiętać o instalacji łatek bezpieczeństwa i lukach w aplikacjach.

Usługa F-Secure Health Check umożliwia użytkownikowi niezależnie od poziomu jego wiedzy, sprawdzenie czy dany komputer jest odpowiednio zabezpieczony. Dodatkowo posiada one funkcję samouczka i pomocy w rozwiązaniu potencjalnych problemów  m.in. dzięki wspomaganej aktualizacji oprogramowania oraz porad na temat bezpieczeństwa.

www.f-secure.com/healthcheck

Hanna LaskowskaZadbaj o zdrowie swojego komputera

Podziel się!

O autorze

hania