Zakończyła się III edycja rankingu newsletterów

Ponad 30 tysięcy newsletterów i tylko trzydzieści najlepszych – taki jest rezultat III edycji Rankingu Najlepszych Newsletterów Elektronicznych w Polsce, jaki w poniedziałek został zaprezentowany przez redakcję portalu dziennikarskiego SLOWAWSIECI.com.

W tym roku ranking otwierają aż trzy nowości. Biuletyn Fakty portalu Interia.pl, oraz dwa newsletter poświęcone public relations: PRoto.pl i ePR.pl. W pierwszej dziesiątce znajdują się także te – znane już z poprzednich edycji – tytuły, które w poprzednich latach uplasowały się w gronie trzydziestu najlepszych: BiznesNet.pl, Dziennik Internautów, WirtualneMedia.pl, BriefNEWS czy BiznesPolska.pl i WebInside.pl.

Sporym zaskoczeniem jednak są liczne nowości: wspomniane już Fakty, PRoto.pl i ePR.pl, a także E-Prawnik, Fortis Business Fokus (Fortis Bank), Gry-Online, czy też polska wersja Gentoo Weekly Newsletter lub allRSS.info – pierwszy newsletter powstały w wyniku rozwoju polskiego 'rynku’ kanałów RSS.

– W tym roku wiele nowości – mówi Karol Bancerz, redaktor naczelny portalu SLOWAWSIECI.com – bo i rok był bardzo dobry dla powstawania nowych newsletterów.

O tym, że rok 2004 obfitował w nowopowstałe newsletter świadczy chociażby liczba zarejestrowanych przez samych zainteresowanych jak i dziennikarzy portalu elektronicznych periodyków. – W tegorocznej edycji wzięło udział aż 32 871 tytułów – informuje Bancerz – co oznacza, że autorzy i właściciele serwisów internetowych zaczynają doceniać e-mail marketing.

Ogłoszeniu wyników rankingu towarzyszy też uruchomienie specjalnej witryny internetowej, która docelowo ma być miejscem, w którym zaprezentowane zostaną nie tylko najlepsze biuletyny elektroniczne, ale pokazane zostaną metody, w jaki sposób udoskonalić te już wydawane i stworzyć zupełnie nowe, które aspirować będą do grona najlepszych polskich newsletterów elektronicznych.

Tak jak w ubiegłym roku, patronem i sponsorem rankingu jest SARE, pierwsze polskie narzędzie do e-mail marketingu dostępne w modelu ASP.

Biuletyn Informacyjny e-biznes.pl został sklasyfikowany na 11 miejscu.

http://www.slowawsieci.com/ranking

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top