Założyciel Digga: zostało nam jeszcze dużo do zrobienia

Opublikowano: 10 października 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Kevin Rose, założyciel popularnej witryny social newsowej Digg, stwierdził, że jego projektowi brakuje jeszcze dużo do doskonałości. Zapowiedział poważne zmiany w serwisie.

W ciągu następnych dwóch lat inżynierowie Digga mają koncentrować się na tworzeniu mechanizmów, które będą łączyć ludzi o podobnych zainteresowaniach – nawet jeśli są one bardzo niszowe. Planowane jest także stworzenie narzędzi ułatwiających udostępnianie mało popularnych linków na zewnętrznych stronach WWW.

Rose wyjaśnił: „Nie radzimy sobie do końca z zaspokajaniem potrzeb ludzi o nietypowych zainteresowaniach. Stanowią oni coraz większy odsetek naszych użytkowników i musimy wziąć to pod uwagę”. Tylko 10% internautów odwiedzających Digga ma założone tam konto. Pozostali nie dodają linków – szukają ciekawych, niszowych materiałów.

W lipcu Digg udostępnił silnik rekomendujący, który porównuje linki dodane przez różnych ludzi i na tej podstawie tworzy połączenia społecznościowe. Dzięki temu internauci zaczęli dodawać do swoich list znacznie więcej znajomych, wzrosła liczba odsłon.

Docelowo Rose chce wprowadzenia spersonalizowanych stron startowych, które będą zawierać tylko te newsy, które interesują danych użytkowników. Założyciel witryny marzy również o interfejsie programowania aplikacji, który przeniósłby cały mechanizm Digga do innych stron WWW.

Źródło: NetworkWorld

Wojtek WowraZałożyciel Digga: zostało nam jeszcze dużo do zrobienia

Podziel się!

O autorze

wojtek