Zmiana na stanowisku prezesa Fujitsu Siemens Computers

Roman Malinowski zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu Fujitsu Siemens Computers Sp. z o.o. Na stanowisku pozostanie do końca stycznia br.

Roman Malinowski funkcję prezesa pełnił w spółce przez 3 lata od stycznia 2006 roku. Do Fujitsu Siemens Computers przeszedł z IBM Polska, gdzie pracował jako dyrektor operacyjny; wcześniej związany był z Politechniką Łódzką, w której prowadził prace naukowo-badawcze. Przez ostatnie 3 lata przyczynił się do znacznego rozwoju Fujitsu Siemens Computers, wprowadzając innowacyjne rozwiązania i umacniając pozycję firmy na polskim rynku.

Od 1 lutego 2009, na stanowisku prezesa Fujitsu Siemens Computers Romana Malinowskiego zastąpi Roman Durka, mający ponad 20-letnie doświadczenie w branży IT. Do Fujitsu Siemens Computers Durka przechodzi z Sun Microsystems, gdzie również sprawował funkcję prezesa. We wcześniejszych latach był m.in. szefem Nortel Networks, Clearwire Polska oraz Dell Polska, pracował również w polskim oddziale IBM. Roman Durka jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, ukończył studia MBA w London School of Economics and Political Science.

Roger Semprini, Senior Vice President North Eastern Europe Fujitsu Siemens Computers powiedział: “W oparciu o udokumentowane doświadczenie w rynku produktów, rozwiązań i usług IT, uważam, że w osobie Romana Durki znaleźliśmy idealną osobę do doprowadzenia firmy w Polsce do pozycji wiodącego dostawcy infrastruktur IT, zawierających produkty, rozwiązania i usługi dla klientów i partnerów w Polsce.”

www.fujitsu-siemens.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top