Zmiany na szczeblach kierowniczych w RIM

Jim Balsillie i Mike Lazaridis, pełniący dotychczas funkcję CEO w firmie RIM, zrezygnowali ze swoich stanowisk. Ma ich zastąpić Thorsten Heins. Skąd taka nagła decyzja?

W nocy, z 22 na 23 stycznia, Research In Motion, w skrócie RIM, znane z produkcji smartfonów BlackBerry, ogłosiło ważną zmianę personalną na szczeblach kierowniczych. Mowa tu o rezygnacji złożonej przez Jima Balsillie`a oraz Mike`a Lazaridisa, współtwórców firmy Research In Motion. Dotychczasowi prezesi jeszcze kilka tygodni temu podczas prezentacji nienajlepszych wyników finansowych za ostatni kwartał, podjęli decyzję o obniżeniu do symbolicznego dolara swojego wynagrodzenia. Jeszcze wówczas nikt nie przypuszczał, że tak szybko zrezygnują ze swoich funkcji. Tymczasem stało się inaczej, choć zainteresowani zaprzeczają, że przyczyną ich decyzji były coraz gorsze wyniki sprzedaży telefonów BlackBerry na rynku.

Zmiany na szczeblach kierowniczych w RIM 1

Od 23 stycznia Mike Lazaridis oraz Jim Balsillie są członkami rady nadzorczej RIM. Lazaridis dodatkowo będzie pełnił obowiązki wiceprezesa rady nadzorczej oraz prezesa departamentu do spraw innowacji. Obaj panowie mówią, że w pełni wierzą w przyszłość RIM na rynku. Na potwierdzenie tego faktu Mike Lazaridis zadeklarował zakup kolejnych akcji firmy na łączną kwotę około 50 mln dolarów. To świadczy o tym, że jest on pewny stabilnej pozycji RIM w branży.

W oficjalnym komunikacie, Lazaridis i Balsillie powiedzieli, że rezygnując ze swoich dotychczasowych stanowisk chcieli przede wszystkim zwrócić uwagę publiczną na RIM, czyli na wspaniałą firmę, którą stworzyli, na legendarne produkty, światową markę i utalentowanych pracowników.

Lazaridisa i Balsillie`a ma zastąpić Thorsten Heins, pracujący w RIM od 2007 roku. Ma on ogromne doświadczenie w pracy na rynku nowoczesnych technologii. Pracował ponad 20 lat w Siemens AG. Później dołączył do zespołu Research In Motion. Z kolei, członek zarządu RIM, Barbara Stymiest przejmie stanowisko przewodniczącego zarządu.

Zachęcamy do wysłuchania krótkiego wywiadu z nowym prezesem RIM:

http://www.youtube.com/watch?v=6cQyZKukGQ8&feature=player_embedded

Źródło: Guardian.co.uk

Wpisy promowane

Wydarzenia

Konkurs Dyrektor e-Commerce Roku
30.06.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry