Zmiany w „Gazecie Prawnej”

Opublikowano: 3 września 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Od 6 września w „Gazecie Prawnej” (Grupa Wydawnicza INFOR) zajdą istotne zmiany merytoryczne i edytorskie. Wzmocniona i rozszerzona zostanie część gospodarcza. Na łamach pojawi się również strona z informacjami społeczno – politycznymi. Zmiany mają na celu wzmocnienie pozycji lidera, jaką Gazeta Prawna zajmuje w segmencie dzienników biznesowych oraz zwiększenie i tak rosnącego udziału menedżerów i kadry zarządzającej wśród czytelników. W związku ze zmianami redakcja wzmocniona została kilkoma nowymi dziennikarzami.

Gospodarka

Drukowana na białym papierze część gospodarcza zostanie rozszerzona o 4 strony. Nowością będą także codzienne notowania giełdowe. W ramach części gospodarczej rozwijana będzie tematyka prawa gospodarczego, na białe strony trafi także rozbudowane zestawienie wskaźników i stawek. Ważnym elementem działu będą także informacje dotyczące marketingu i zarządzania.

Wydarzenia

Po raz pierwszy na łamy Gazety Prawnej wprowadzona będzie tematyka społeczno – polityczna. W części żółtej na 4 stronie pojawi się dział Wydarzenia. Decyzja o wprowadzeniu rubryki wsparta jest dużym zainteresowaniem, jakim cieszą się bieżące informacje na stronie internetowej www.gazetaprawna.pl.

Zmiany merytoryczne i edytorskie w stałych dodatkach

Zmiany obejmą także cotygodniowe stałe dodatki. Najsilniej będzie to zauważalne w przypadku dotychczasowego dodatku „Doradca Firmy”, którego tytuł zmieni się na „Firma i Klient”. Pojawi się w nim więcej artykułów z zakresu obrotu gospodarczego, prawa cywilnego i prawa spółek. Nowe cykle i rubryki (np. jak osiągnąłem sukces czy jak otworzyć nowy biznes) mają pomóc w założeniu i prowadzeniu firmy.

Zmodyfikowany zostanie także dodatek „Urząd i Obywatel”. Więcej, bo ok. 40 procent artykułów, poświęconych będzie tematyce obywatelskiej i poradom z zakresu kontaktów z urzędami osób prywatnych i firm.

Inne zmiany merytoryczne mają służyć zwiększeniu praktycznej przydatności materiałów, podpowiadaniu gotowych i łatwych w zastosowaniu rozwiązań. Wzmacniana będzie też tematyka poradnicza.

W zakresie zmian edytorskich:

– Zmieni się forma spisu treści na pierwszej stronie.

– Cztery dodatkowe strony gospodarcze

– Odświeżone też zostaną winiety dodatków.

– Wydawca wprowadza także nowe formy graficzne komentarzy i modułów poradniczych.

http://www.gazetaprawna.pl

Sylwester KozakZmiany w „Gazecie Prawnej”

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.