Zmiany w strukturze właścicielskiej Money.pl

26 maja 2009 r. nastąpiła zmiana głównego udziałowca spółki Money.pl – wydawcy portalu finansowego oraz inwestora w siedmiu innych spółkach Grupy Money. Dotychczasowego współwłaściciela – Wydawnictwo Handelsblatt – zastąpiła siostrzana spółka Holtzbrinck Networks.

Verlagsgruppe Handelsblatt, to największe niemieckie wydawnictwo gospodarcze, wydawca m.in. takich tytułów, jak dziennik Handelsblatt, czy tygodnik Wirtschafts Woche. Z kolei Holtzbrinck Networks, to spółka od kilku lat koncetrująca aktywa internetowe Grupy Holtzbrinck, w swoim portfolio posiadająca kilkadziesiąt innych spółek internetowych w tym m.in. największy niemiecki serwis społecznościowy – StudiVZ.

Zmiany są konsekwencją reorganizacji w strukturze Grupy Holtzbrinck, do której należą obie spółki. Krystalizowana jest struktura grupy, czego efektem jest wyraźniejsze oddzielenie aktywów wydawniczych i internetowych.

„Trzyletnia współpraca z Handelsblatt to siedem inwestycji Money.pl na polskim rynku i utworzenie Grupy Kapitałowej Money.pl. Obecność w portfolio Holtzbrinck Networks otwiera kolejne, nowe możliwości rozwoju. Sama zmiana w strukturze kapitałowej nie ma wpływu na bieżącą strategię Money.pl. Cieszymy się jednak, że dołączamy do tak dużej grupy internetowej. Holtzbrinck Networks i Holtzbrinck Ventures, to obecnie kilkadziesiąt inwestycji internetowych w całej Europie” – komentuje Arkadiusz Osiak, współzałożyciel i prezes spółki Money.pl.

„Rynek polski leżał w naszym bezpośrednim zainteresowaniu już od dłuższego czasu. Teraz udało się doprowadzić do połączenia obu grup. Portal Money.pl oraz jego inwestycje doskonale wpisują się w nasze portfolio. Jesteśmy przekonani o tym, że to dobry punkt wyjścia do dalszych, ciekawych projektów w Polsce i za granicą” – dodaje Claas van Delden, dyrektor zarządzający Holtzbrinck Networks.

Holtzbrinck Networks przejął pakiet 70 proc. udziałów w spółce Money.pl, 30 proc. wciąż pozostaje w rękach Arkadiusza Osiaka.

Money.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top