„Znajdź znajomych w pobliżu” — nowa funkcja Facebooka

Facebook udostępnił nową funkcję, dzięki której dodawanie do znajomych osób, które właśnie spotkaliśmy ma być dużo łatwiejsze. Wykorzystywane są do tego dane o naszym położeniu geograficznym.

Facebook po cichu udostępnił nowa funkcję, dzięki której w prostszy sposób można dodać do znajomych osoby, które własnie spotkaliśmy.

"Znajdź znajomych w pobliżu" — nowa funkcja Facebooka 1

Ułatwienie ma polegać na tym, że mozolne literowanie swojego imienia i nazwiska drugiej osobie nie będzie konieczne. Wystarczy, że wszyscy  jednocześnie uruchomią Znajdź znajomych w pobliżu, a aplikacja wykorzystując informacje o położeniu geograficznym przedstawi listę osób w pobliżu, które można dodać do znajomych.

Nowa funkcja, odkryta przez TechCrunch, wydaje się być interesująca, jednak jak na razie, pozbawiona jest jakichkolwiek ustawień prywatności. Istnieje ryzyko, że jeśli zostawimy aplikację otwartą, każdy kto będzie w pobliżu i zrobi to samo, pozna nasze personalia.

Dostęp do Znajdź znajomych w pobliżu możliwy jest na dwa sposoby:

  • otwierając stronę fb.com/ffn w przeglądarce internetowej;
  • w aplikacjach mobilnych otwierając menu > aplikacje > znajdź znajomych > inne narzędzia >Znajdź znajomych w pobliżu;

Funkcjonalność nie została oficjalnie zapowiedziana przez  Facebooka, być może dlatego, że prace nad nią wciąż trwają. Dodane tej funkcji  może mieć również coś wspólnego z niedawnym przejęciem Glanceeaplikacji pozwalającej nawiązać kontakt z osobami z okolicy.

Warto również dodać, że, jak donosi Bloomberg, Facebook pracuje nad platformą reklam mobilnych opartych o dane lokalizacyjne, chcąc w ten sposób zdetronizować giganta na rynku reklam online jakim jest Google. Być może więc wkrótce zadebiutuje facebookowy odpowiednik platformy AdSense.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry