Znani politycy o studenckich czasach w Students.pl

Julia Pitera ściągała na egzaminach, Joanna Mucha żywiła się frytkami, a Janusz Palikot w “Złotej Kaczce” poprawiał smak herbaty likierem. O tych i wielu innych wydarzeniach ze swojej studenckiej przeszłości opowiadają politycy w wywiadach dla serwisu Students.pl.

Nowa zakładka Questionariusz (www.students.pl/wokol-studiow/kultura/questionaire ) pojawiła się na stronach portalu w poniedziałek 9 marca. Przepytywani politycy wspominają uroki studenckiego życia – opisują stołówkowe jedzenie, finansowe problemy i swoich ulubionych wykładowców. Opowiadają również o studenckich przyjaźniach, pierwszej pracy i najtrudniejszych egzaminach.

Wywiady pozwalają poznać polityków o zupełnie nowej strony, nie zawsze zgodnej z ich medialnym wizerunkiem. Julia Pitera, znana jako zwolenniczka transparentności w życiu publicznym, przyznaje się w wywiadzie do ściągania – “Zdarzało się. Nie wiem, jak można zdać ekonomię socjalizmu bez ściągania. Chyba trzeba być masochistą”. Szczera jest również Joanna Mucha, posłanka PO – “Miałam bardzo mało pieniędzy, żyłam biednie i szanowałam każdy grosz. Wtedy ryby były jeszcze bardzo tanie, więc jadłam ich mnóstwo”.

Od poniedziałku użytkownicy znajdą na stronach serwisu trzy wywiady przeprowadzone z Julią Piterą, Januszem Palikotem i Joanną Muchą. W przygotowaniu są również rozmowy z Markiem Borowskim, Joanną Senyszyn, Pawłem Piskorskim i Ryszardem Kaliszem. Redakcja planuje publikację nowych wywiadów w tygodniowych odstępach.

“Cieszymy się, że politycy z takim zainteresowaniem zareagowali na nasz nowy pomysł. Wyszliśmy z założenia, że nasi użytkownicy z chęcią dowiedzą się, jak postaci z pierwszych stron gazet radziły sobie w trudnych, studenckich czasach” – mówi Szymon Książkiewicz, project manager serwisu Students.pl.

Uruchomieniu zakładki Questionariusz towarzyszy kampania promocyjna w serwisach internetowych Axel Springer Polska.

Students.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry