Zostań 'pogromcą algorytmów'

Opublikowano: 6 listopada 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

5 listopada 2002 roku po raz kolejny powracają „Pogromcy Algorytmów” – internetowy konkurs informatyczny organizowany przez Prokom Software SA oraz portal internetowy gazeta.pl. Na uczestników konkursu czeka ponad 300 atrakcyjnych nagród, a wśród nich notebook, palmtopy, aparat cyfrowy oraz weekend w najnowocześniejszym w Polsce parku wodnym – sopockim Aquaparku.

W sześciu turach – od 5 do 12 listopada 2002 roku – pasjonaci informatyki będą mogli rozwiązywać zadania informatyczne w internetowym konkursie „Pogromcy Algorytmów”. Konkurs po raz trzeci organizuje Prokom Software SA oraz portal gazeta.pl. W każdej z tur konkursu na stronach portalu gazeta.pl publikowane będą od jednego do trzech zadań informatycznych związanych z problemami, z którymi informatyk w swojej pracy spotyka się na co dzień. Rozwiązane zadania uczestnicy przesyłają przez internet. Są one sprawdzane automatycznie po zakończeniu każdej tury. Rozwiązaniem każdego zadania jest jednoplikowy program przygotowany
w jednym z trzech języków programowania: C, C++ oraz Pascal.

Prokom po raz kolejny, wspólnie z portalem gazeta.pl, organizuje konkurs „Pogromcy Algorytmów”. Mamy nadzieję, że pomaga on w popularyzowaniu informatyki wśród młodych ludzi. W każdej edycji konkursu uczestniczy ponad 1,5 tysiąca internautów. Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie – powiedziała Beata Stelmach, Członek Zarządu Prokom Software SA.

Na uczestników tegorocznych „Pogromców Algorytmów” czekają bardzo atrakcyjne nagrody: notebook Fujitsu Siemens, palmtopy Compaq, aparat cyfrowy i drukarka atramentowa HP, roczne prenumeraty miesięcznika „PC Kurier” oraz 300 pamiątkowych koszulek. Na zwycięzców ostatniej tury konkursu czeka dodatkowa nagroda – weekend w sopockim Aquaparku – najnowocześniejszym parku wodnym w Polsce.

Konkurs będzie promowany w portalu gazeta.pl oraz na łamach Gazety Wyborczej. Zwiastuny konkursu „Pogromcy Algorytmow” pojawią się w centralnej części głównego serwisu portalu tzw. main topic, w części „Co nowego”” oraz w serwisie „Gry”. W innych serwisach tematycznych portalu publikowane będą banery reklamowe promujące konkurs.

Konkurs „Pogromcy Algorytmów” towarzyszy X, jubileuszowej Olimpiady Informatycznej, jednej z olimpiad przedmiotowych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Tradycyjnym współorganizatorem olimpiady jest Prokom Software SA. Patronami medialnymi X Olimpiady Informatycznej zostali: TVP3 Regionalna oraz miesięcznik „Enter”. Młodzi uczestnicy olimpiady informatycznej ubiegać się będą
o wolny lub ułatwiony wstęp na wyższe uczelnie oraz o udział w kolejnej międzynarodowej olimpiadzie informatycznej, w której mają szanse powtórzyć sukcesy z poprzednich lat. W ostatniej międzynarodowej olimpiadzie informatycznej wszyscy młodzi reprezentanci Polski zdobyli medale wygrywając z zawodnikami
z krajów uchodzących za potęgi informatyczne np. ze Stanów Zjednoczonych lub z Japonii.

http://www.prokom.pl

Sylwester KozakZostań 'pogromcą algorytmów'

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.