Zumi fotografuje Polskę z powietrza

Samoloty oznakowane logo Zumi.pl fotografują polskie miasta. Pierwsze doskonałej jakości zdjęcia lotnicze polskich miast, znacznie przewyższające swoją jakością ujęcia satelitarne, można już znaleźć w serwisie Zumi.pl. W trakcie realizacji projektu samoloty wykonają ponad 35 tysięcy fotografii. Wkrótce zdjęcia na Zumi będą mogły być jeszcze bardziej powiększane.

Wykonane specjalistycznym sprzętem fotografie zintegrowane są, po komputerowej obróbce, z mapą w lokalizatorze Zumi.pl i dają bardzo szczegółowy obraz poszukiwanej okolicy. W tej chwili nowe, doskonałej jakości, zdjęcia są już dostępne dla Krakowa, Szczecina, Zielonej Góry, Opola, Bytomia, Bydgoszczy, Tarnowa, Rzeszowa, Łańcuta, Lublina, Bielsko-Białej, Rybnika, Wałbrzycha, Torunia, Trójmiasta i Jeleniej Góry.

W najbliższej przyszłości w Zumi pojawią się kolejne zdjęcia lotnicze największych polskich aglomeracji: warszawskiej, łódzkiej, poznańskiej, wrocławskiej oraz m.in. Częstochowy, Radomia, Olsztyna i Kielc.

cessna-402-przed-startem_lotniskookecie

Partnerem Zumi w realizacji tego projektu jest firma MGGP Aero, której dwa samoloty – Cessna 402 i Piper Navaho, pracowicie przemierzają polskie niebo wykorzystując każdy pogodny dzień. Na pokładzie tego ostatniego zamontowano potężną kamerę cyfrową DMC – Digital Mapping Camera System z 8 obiektywami wykonanymi w fabryce Carl Zeiss, która umieszczona jest na żyroskopowo stabilizowanym statywie, niwelującym drgania występujące podczas lotu. Matryca tego aparatu posiada ponad 106 megapikseli, co pozwala na wykonanie najwyższej jakości fotografii.

– Atutem Zumi jest to, że oferujemy naszym użytkownikom najwięcej w Polsce dokładnych zdjęć lotniczych, wykonanych przy dobrych warunkach pogodowych. W najbliższym czasie, dzięki zmianom oprogramowaniu serwisu, użytkownicy serwisu będą mogli jeszcze lepiej wykorzystać doskonałą jakość nowych zdjęć – komentuje Mateusz Boczar, Dyrektor Produktu Zumi z Grupie Onet.pl

W serwisach mapowych nie chodzi już tylko o to jak bardzo można przybliżyć zdjęcie. Ważne jest, aby było ono ostre, wyraźne, pozbawione długich cieni, a co najważniejsze, aktualne. Dopiero połączenie tych czynników sprawia, że można w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez serwisy takie jak Zumi.pl

Na zdjęciach wysokiej jakości można bardziej dokładnie obejrzeć np. okolicę poszukiwanej na Zumi nieruchomości. – Dzięki wprowadzeniu nowych, wysokiej jakości zdjęć lotniczych, korzystanie z innej niedawno wprowadzonej usługi – czyli przeszukiwania ogłoszeń na Zumi Nieruchomości, będzie jeszcze bardziej efektywne – mówi Edyta Serafin, Dyrektor Business Development Zumi.pl, która nadzorowała realizację przez MGGP Aero projektu zdjęć lotniczych.

Nowe zdjęcia lotnicze, to kolejna po wideo wizytówkach, KRS i ofertach mieszkaniowych, innowacja produktowa wprowadzona przez Zumi w tym roku. Lokalizator od czasu swojego powstania w 2007 r. stale udoskonala swój produkt, realizując w ten sposób motto: „Więcej o firmach, produktach, usługach.”

– Warto dodać, że wykorzystywanie zdjęć lotniczych było kiedyś domeną wysoko-wykwalifikowanych specjalistów a dziś dzięki współpracy MGGP Aero z Grupą Onet.pl SA trafiają one dosłownie pod strzechę pod warunkiem, że jest tam Internet. – dodaje Witold Kuźnicki, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w MGGP Aero.

Zumi.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top