Zumi.pl w telefonach komórkowych

Opublikowano: 4 marca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Lokalizator internetowy Zumi.pl i portal Onet.pl uruchomiły dziś mobilną wersję Zumi pod nazwą ZumiLajt, dostępną dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych.
Mobilna wersja lokalizatora znajduje się pod adresem zumi.lajt.pl. Serwis ZumiLajt zawiera dokładne mapy i zdjęcia satelitarne Polski oraz bazę ponad miliona danych teleadresowych, firm i instytucji. ZumiLajt oferuje użytkownikom przede wszystkim możliwość natychmiastowego wyszukiwania za pomocą telefonu komórkowego danej firmy, instytucji bądź usługi i oznaczania ich lokalizacji na mapie. Dodatkowo ZumiLajt wyposażony został w funkcjonalność wyznaczania trasy i określanie szacunkowego czasu dojazdu do wybranego miejsca oraz możliwość przeglądania mapy Polski, jej dowolnego przewijania i skalowania (mapa w wersji tradycyjnej lub satelitarnej). Dodatkowy ułatwieniem dla użytkowników jest możliwość zadzwonienia do znalezionej firmy, np. restauracji czy sklepu, wprost z poziomu listy wyników wyszukiwania, za pomocą jednego kliknięcia.

ZumiLajt jest kolejnym etapem rozwoju serwisu lokalizacyjnego Zumi.pl, który w kwietniu obchodzić będzie pierwszą rocznicę powstania. Poprzez rozwój kolejnych funkcjonalności dążymy do tego, by Zumi.pl stał się najchętniej używanym serwisem pozwalającym lokalizować firmy i usługi, na najwyższej jakości mapach – mówi Maciej Żak, członek zarządu Grupy Onet.pl SA, odpowiedzialny za Zumi.pl.

Korzystanie z ZumiLajt, jest bardzo tanie – Onet.pl nie pobiera z tego tytułu żadnych opłat, a koszt korzystania z nich to wyłącznie niewielkie opłaty dla operatora komórkowego za transfer danych.

Udostępniając Zumi w telefonach komórkowych, dajemy naszym użytkownikom bardzo wygodne narzędzie, które zawsze mają ze sobą. Konfiguracja ZumiLajt jest niezwykle prosta. Wystarczy odwiedzić stronę serwisu i poprosić o wysłanie SMS-a konfiguracyjnego na swoją komórkę – dodaje Mateusz Boczar, dyrektor serwisu Zumi.pl.

Debiut Zumi.lajt.pl wsparty zostanie kampanią autopromocyjną, która prowadzona będzie pod hasłem: „ZumiLajt w Twojej komórce”.

Miesięcznie z serwisów mobilnych OnetLajt korzysta już ok. 200 tys. użytkowników i liczba ta dynamicznie rośnie.

Sylwester KozakZumi.pl w telefonach komórkowych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.