Zynga zwalnia i likwiduje gry

Twórca i szef firmy Zynga wysłał list do swoich pracowników, w którym zapowiada restrukturyzację. W jej ramach zwolnionych zostanie 5 proc. załogi, a kilkanaście gier przestanie być rozwijanych.

Zynga zwalnia i likwiduje gry 1Nie są to decyzje proste bo dotkną naszych kolegów i przyjaciół (…) Doceniamy ich niezwykły wkład i będziemy za nimi tęsknić – napisał Mark Pincus w liście do pracowników. Zwolnienia objąć mają 5 proc. załogi Zyngi (ok. 170 osób), głównie z oddziału w Austin.

Producent gier społecznościowych zapowiedział również, że przestanie rozwijać 13 starszych tytułów, a zasoby przeznaczane na rozwój gry The Ville mają zostać znacząco zmniejszone, co oznaczać może w praktyce zaprzestanie prac nad nią. Przypomnijmy, że gra jest piątą pod względem popularności aplikacją wśród „polskiego” Facebooka – ma 400 tys. użytkowników.

Ogłoszenie restrukturyzacji zbiegło się w czasie nieprzypadkowo z wczorajszą konferencją Apple. W ten sposób Zynga nie zwróciła całej uwagi mediów.

Zynga, niedawny czarny koń branży gier, dziś przeżywa spore problemy. Kiepskie wyniki finansowe, trudna relacja z Facebookiem, niskie morale zespołu – to główne powody kryzysu. Twórcy firmy przekonują jednak, że to tylko chwilowe kłopoty. Czy to nie przypadkiem jednak tylko robienie dobrej miny?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top