10.000 x Steczkowska

ALKIMJA – nowa płyta Justyny Steczkowskiej – w sklepach muzycznych ukaże się dopiero 19 października. Utwór Śpiewaj Yidl mitn fidl ….., zapowiadający to muzyczne przedsięwzięcie, określane już dziś jako „idealny mariaż prawdziwie koszernej muzyki z wpływami orientalnymi, latynowskimi, bałkańskimi, afrykańskimi”, swą premierę miał nietypową, bo w Internecie, na stronach Wolnej Strefy serwisu MP3 Wirtualnej Polski (mp3.wp.pl/strefa).

Artyści coraz częściej wykorzystują Sieć jako doskonałe miejsce promocji i popularyzacji swej twórczości. Doceniają szybkość przekazu, przystępność i rosnącą popularność tego medium. W Wolnej Strefie swój dorobek prezentują min. Arka Noego, Big Cyc, grupa Blenders, Fisz, Grammatik, Kury, Michał Urbaniak, Łzy, Oddział Zamknięty, Paktofonika, Scan X, Siedem, Tatu, Tede (Warszafski Deszcz)… Do grona twórców otwartych na nowe, także interaktywne, możliwości dołączyła właśnie Justyna Steczkowska.

„Dwie doby wystarczyły, by utwór Justyny ściągnięto aż 10.000 razy. W stacji radiowej trzeba byłoby go grać kilka dobrych godzin non-stop, by można było mówić o analogicznym odbiorze -powiedział Paweł „Pavelo” Gajewski, główny administrator Strefy – Widać jak na dłoni, że z ludzie łakną tego typu nowości, że nieobcy jest im Internet i traktują go na równi z innymi nośnikami przekazu. Promując polskich wykonawców, WP, w tym serwis mp3.wp.pl, generuje zwiększony ruch, artysta ma super promocję, a ludzie to, czego oczekują. Aż dziw bierze, że jest jeszcze grono artystów, którzy kategorycznie sprzeciwiają się tego rodzaju działalności promocyjnej.”

W Wolnej Strefie 3.500 zespołów prezentuje ponad 11.000 plików mp3. To najpopularniejsze w rodzimym Internecie miejsce, w którym wszyscy zainteresowani znajdą swoją ulubioną muzykę i to dostępną za darmo. Serwis MP3 jest też największym serwisem na świecie, z którego legalnie można ściągnąć muzykę polskich artystów. Od jakiegoś czasu twórcy Strefy dodają do niej również utwory zagranicznych wykonawców, jak choćby ostatnio ScanX z francuskiej wytwórni
F-communication.

http://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/203753.html

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top