2 mln dolarów za złamanie zabezpieczeń Google Chrome

Firma Google ogłosiła podwyższenie puli nagród do 2 mln dolarów za złamanie zabezpieczeń przeglądarki Chrome.

2 mln dolarów za złamanie zabezpieczeń Google Chrome 1W marcu informowaliśmy o odbywającym się na konferencji CanSecWest konkursie Pwnium, polegającym na próbie złamania przez hakerów zabezpieczeń przeglądarki Chrome. Po raz pierwszy w historii konkursu udało się wtedy przełamać zabezpieczenia i z puli 1 mln dolarów zostało nagrodzonych dwóch zwycięzców.

Idąc za ciosem firma Google postanowiła zorganizować drugi w tym roku konkurs z serii Pwnium, który odbędzie się 10 października na konferencji bezpieczeństwa Hack In The Box w Malezji. Firma powiadomiła również, że w najbliższej edycji suma nagród wyniesie 2 mln dolarów.

Najwyższą nagrodę, 60 tys. dolarów, otrzymają hakerzy, którzy złamią zabezpieczenia związane bezpośrednio z przeglądarką. Z kolei nagrody o wartości 50 i 40 tys. dolarów przeznaczone będą dla uczestników, którzy wykorzystają w złamaniu zabezpieczeń błędy systemu Windows lub programy zainstalowane w Google Chrome takie jak np. Adobe Flash.

Google będzie przyznawać nagrody aż do wyczerpania puli 2 mln dolarów. W marcu tego roku firma wypłaciła tylko 120 tys. dolarów, ponieważ złamania zabezpieczeń dokonało dwóch uczestników konkursu.

Ogłoszona wczoraj informacja o nowej edycji konkursu Pwnium zbiegła się z oficjalną deklaracją Google, dotyczącą nagradzania 1 tys. dolarów premii wszystkich osób, które przyczyniają się poprzez badanie kodu przeglądarki do ujawniania luk bezpieczeństwa. Dodatkowo w ramach programu bonusowego projektu Chromium, nagradzającego odkrycie poważnych błędów w kodzie, można zdobyć od 500 do 10 tys. dolarów nagrody w zależności od ważkości odkrytego błędu.

źródło: ArsTechnica

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry