2 mln dolarów za złamanie zabezpieczeń Google Chrome

Firma Google ogłosiła podwyższenie puli nagród do 2 mln dolarów za złamanie zabezpieczeń przeglądarki Chrome.

2 mln dolarów za złamanie zabezpieczeń Google Chrome 1W marcu informowaliśmy o odbywającym się na konferencji CanSecWest konkursie Pwnium, polegającym na próbie złamania przez hakerów zabezpieczeń przeglądarki Chrome. Po raz pierwszy w historii konkursu udało się wtedy przełamać zabezpieczenia i z puli 1 mln dolarów zostało nagrodzonych dwóch zwycięzców.

Idąc za ciosem firma Google postanowiła zorganizować drugi w tym roku konkurs z serii Pwnium, który odbędzie się 10 października na konferencji bezpieczeństwa Hack In The Box w Malezji. Firma powiadomiła również, że w najbliższej edycji suma nagród wyniesie 2 mln dolarów.

Najwyższą nagrodę, 60 tys. dolarów, otrzymają hakerzy, którzy złamią zabezpieczenia związane bezpośrednio z przeglądarką. Z kolei nagrody o wartości 50 i 40 tys. dolarów przeznaczone będą dla uczestników, którzy wykorzystają w złamaniu zabezpieczeń błędy systemu Windows lub programy zainstalowane w Google Chrome takie jak np. Adobe Flash.

Google będzie przyznawać nagrody aż do wyczerpania puli 2 mln dolarów. W marcu tego roku firma wypłaciła tylko 120 tys. dolarów, ponieważ złamania zabezpieczeń dokonało dwóch uczestników konkursu.

Ogłoszona wczoraj informacja o nowej edycji konkursu Pwnium zbiegła się z oficjalną deklaracją Google, dotyczącą nagradzania 1 tys. dolarów premii wszystkich osób, które przyczyniają się poprzez badanie kodu przeglądarki do ujawniania luk bezpieczeństwa. Dodatkowo w ramach programu bonusowego projektu Chromium, nagradzającego odkrycie poważnych błędów w kodzie, można zdobyć od 500 do 10 tys. dolarów nagrody w zależności od ważkości odkrytego błędu.

źródło: ArsTechnica

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top