3 miliony użytkowników Fotka.pl

Opublikowano: 16 października 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

W serwisie społecznościowym Fotka.pl założono trzymilionowe konto. Serwis odwiedza ponad 2 miliony internautów miesięcznie, generując ponad 400 milionów odsłon.
Każdego miesiąca do społeczności Fotkowiczów dołącza ponad 200 tysięcy internautów. Większość z nich (60%) to uczniowie i studenci w wieku 15-24 lat, natomiast prawie jedna trzecia to użytkownicy starsi, powyżej 24 lat. Oprócz przeglądania i oceniania zdjęć witryna udostępnia wszechstronną komunikację (czat, forum i wiadomości prywatne) oraz internetowe radio w popularnym formacie CHR.

– Popularność Fotka.pl jest wynikiem przyjętej formuły – z jednej strony nie jesteśmy zamkniętą społecznością typu Grono.net, z drugiej udostępniamy niektóre funkcje serwisu randkowego. Ze względu na rozmiary i charakter śmiało możemy się określić jako „polski MySpace.com” – mówi Rafał Agnieszczak, prezes zarządu firmy Interaktywna sp. z o.o., właściciela serwisu Fotka.pl.

Z okazji okrągłej liczby, już 19 października w klubie Tango & Cash w Warszawie odbędzie się pierwsza oficjalna impreza z cyklu „Fotka.pl party”, organizowana wyłącznie dla użytkowników tego serwisu.

www.fotka.pl

Hanna Laskowska3 miliony użytkowników Fotka.pl

Podziel się!

O autorze

hania