300 tysięcy użytkowników AutoMapy

Ponad 100 proc. wzrost sprzedaży w stosunku do 2007 roku, ponad 40 procentowy wzrost przychodów, przekroczona liczba 300 tysięcy użytkowników oraz dynamicznie rosnąca liczba partnerów sprzętowych.

Rok 2008 był rekordowym rokiem dla rynku nawigacji GPS. W listopadzie 2008 AutoMapa przekroczyła liczbę 300 tysięcy użytkowników i niezmiennie, od sześciu lat, jest najchętniej kupowanym programem do nawigacji w Polsce.

Niezwykle dynamicznie rozwija się sprzedaż typu OEM, czyli w zestawach, gdzie AutoMapa sprzedawana jest wraz z urządzeniem do nawigacji typu PND lub PDA. W 2008 roku aż ośmiu nowych producentów bądź importerów sprzętu podpisało z producentami AutoMapy umowy, na mocy których oferowane przez nich urządzenia dostępne są na polskim rynku z AutoMapą. Ponad 80 proc. całej sprzedaży w 2008 roku zostało zrealizowanych kanale sprzedaży OEM. Obecnie AutoMapa współpracuje zarówno z liderami światowego jak i polskiego rynku GPS i jest dostępna w zestawach m.in. z i urządzeniami Aristo, AMTech, ASUS,  Clarion, Eten, FreeWay, HTC, High End Studio, Mio, NavRoad, Nokia, Pentagram, Samsung, Prolech, Smart GPS, Trak,.

– W 2008 sprzedaliśmy ponad 150 tysięcy licencji AutoMapy i odnotowaliśmy ponad 100 procentowy wzrost sprzedaży w stosunku do 2007 roku, co przełożyło się na 43 procentowy wzrost przychodów. W tak ciężkich dla firm czasach, doskonałe wyniki sprzedaży odnotowane przez AutoMapę świadczą o sile marki i zaufaniu, jakim cieszy się ona na rynku. – powiedział Jędrzej Szynkarczuk, dyrektor marketingu AutoMapy.

W nowy, 2009 rok, AutoMapa dynamicznie wkroczyła udostępniając wszystkim swoim obecnym i nowym klientom czwartą aktualizację map i programu, będąc tym samym najczęściej aktualizowanym programem do nawigacji GPS w Polsce.
AutoMapa 5.3 zawiera nie tylko blisko tysiąc miast w całej Europie przygotowanych w technologii 3D, w tym takie metropolie jak Londyn, Berlin, Rzym czy Paryż, ale również długo oczekiwane wyszukiwanie po pocztowych kodach adresowych i ponad 400 tysięcy niezwykle precyzyjnie opisanych punktów użyteczności publicznej codziennie aktualizowanych przez portal Miplo.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top