400 000 internautów odwiedziło Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego

W ciągu zaledwie 3 miesięcy istnienia Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego na www.1944.wp.pl odwiedziło niemal 400 tys.* internautów. To pierwszy tego typu projekt w Polsce, który zaprasza do interaktywnego spaceru po salach wystawienniczych Muzeum.
Muzeum umożliwia zapoznanie się z historią powstańczego zrywu, z każdego zakątka świata, gdzie istnieje dostęp do Internetu. Za pomocą interaktywnej kamery i korzystając z planu muzeum, użytkownik może nie tylko przejść szlakiem powstańczych potyczek, ale sam decydować o ruchu kamery i kierunku zwiedzania nietypowych sal. Dzięki kalendarium powstania, bardzo dokładnie można prześledzić dzień po dniu, 63 doby walk.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Grupy TP jest  jednym z najnowocześniejszych tego typu rozwiązań na świecie. Koncepcja wirtualnego muzeum powstała w Fundacji Grupy TP, a multimedialną platformę zaprojektowała i wykonała Wirtualna Polska.

W Wirtualnym Muzeum znajduje się około 500 eksponatów i 1000 fotografii. To więcej niż w rzeczywistym Muzeum Powstania Warszawskiego, które część eksponatów przechowuje na co dzień w magazynach. Dzięki technologii flash zachowane pamiątki obejrzeć można w trójwymiarze, a przy wybranych, zapoznać się z ich historią. Niezwykłe wrażenie robią także materiały wideo, zawierające opowieści powstańców.

* dane łączne za: Wirtualną Polską (1944.wp.pl), oraz Muzeum Powstania Warszawskiego (1944.pl)

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top