„Polska jest fajna” na półmetku

Od początku lipca specjalni wysłannicy Wirtualnej Polski podróżują po Polsce, by udowodnić użytkownikom sieci,że „Polska jest fajna”.
Relacje można śledzić na specjalnie przygotowanej stronie http://polskajestfajna.wp.pl/

Ania i Piotr –  tegoroczna para podróżników –  wyruszyła 1 lipca z Gdańska w dwumiesięczną podróż po Polsce,  nie znając się zupełnie, mając przed sobą jedynie cel: udowodnić internautom, że „Polska jest fajna”. Przejechali już kilka tysięcy kilometrów i odwiedzili kilkanaście miejscowości.

„Trudno wskazać jedno miejsce, które zrobiło na mnie do tej pory największe wrażenie. Każde miejsce było po prostu inne” – mówi Ania – „Polska jest fajna, bo jest różnorodna. Nie byliśmy w miejscu, które nie byłoby wyjątkowe, które by nie zachwycało, fascynowało, przyciągało. Do każdego chciałabym z jakiegoś powodu wrócić. Do Popielna na wrześniowe rykowisko. Nad Hańczę, by odpocząć ucząc się nurkować. Nad Biebrzę, by wiosną oglądać ptaki. Do Tarnawy Niżnej, by konno pojechać do źródeł Sanu. W najbliższych tygodniach odwiedzimy jeszcze kilka innych miejsc – tam też zapewne będzie coś, co sprawi, że one również będę na naszej liście do obowiązkowych powrotów”.

Podróżnicy codziennie zamieszczają na stronie swoje relacje, zdjęcia, filmiki i spostrzeżenia.  Jednak materiały od podróżników to tylko część serwisu.
Drugim, nie mniej ważnym elementem, są materiały od użytkowników portalu. Ludzie z całej Polski przysyłają informacje i zdjęcia ze swoich miast, miasteczek i ulubionych zakątków. Internauci mogą też na specjalnej mapie zaznaczać swoje „fajne” miejsca. W ten sposób tworzy się nietuzinkowa mapa Polski – przewodnik po naszym kraju widziany oczami m.in. jego mieszkańców.

Wysłannicy Wirtualnej Polski zawitają jeszcze m.in. na Pustynię Błędowską, do Opola, Kotliny Kłodzkiej, Wrocławia, Bolesławca, Kołobrzegu, Biskupina, Lichenia i Łodzi. Ich podróż zakończy się 31 sierpnia w Warszawie.

www.polskajestfajna.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry