A.pl rośnie w siłę

Action S.A. i Bomi S.A. podjęły decyzję o rozwijaniu wspólnego projektu e-delikatesów. W ramach podwyższenia kapitału w A.pl Internet S.A. (dotychczasowym internetowym dystrybutorze produktów Bomi), każda ze Spółek objęła po niemal 20% akcji z zamiarem zbudowania jednego z największych podmiotów w branży e-grocery. Dzięki współpracy tych dwóch spółek zaledwie w pół roku na sieć sklepów A.pl składać się będą punkty sprzedaży w ośmiu polskich miastach.

 

 

Spółka A.pl Internet S.A., właściciel marki delikatesów internetowych A.pl, prowadzi już swoją działalność w Warszawie, Olsztynie, Bydgoszczy, Krakowie i Trójmieście. Coraz większe zainteresowanie klientów ofertą e-sklepu oraz rosnące znaczenie internetowego kanału sprzedaży w segmencie FMCG, zadecydowało o otwarciu w najbliższych tygodniach kolejnych oddziałów A.pl. W planach są Katowice, Białystok i Szczecin. Realizacja tej strategii będzie możliwa m.in. dzięki pozyskaniu partnerów w postaci BOMI S.A. i ACTION S.A.

– Analizując rynki najbardziej rozwiniętych państw zauważalnym jest rosnący udział internetowego kanału w sprzedaży każdej kategorii produktów, również FMCG. Ten trend coraz widoczniejszy jest również w Polsce. Trudno więc wyobrazić sobie dalsze wzmacnianie pozycji BOMI bez wyraźnego zaznaczenia naszej obecności w sieci. Pierwsze miesiące współpracy z A.pl potwierdzają słuszność podjętych decyzji – mówi Marek Romanowski, Prezes Zarządu BOMI S.A.

A.pl rośnie w siłę 1

Dzięki współpracy firmy A.pl Internet S.A. ze znaczącymi na rynku graczami, spółka zyskała stabilnych akcjonariuszy, natomiast BOMI S.A. i ACTION S.A. udział w najszybciej rozwijającym się kanale sprzedaży produktów spożywczych. Rocznie wzrost rynku e-grocery szacowany jest na 20-30 proc., podczas gdy sprzedaż w sklepach tradycyjnych w tym samym okresie ma rozwijać się w tempie od 1 do proc.

– Nasza strategia biznesowa opiera się m.in. o internetowy kanał dystrybucji.  Obok sklepu gram.pl, Sferis.pl i innych projektów związanych ze sprzedażą urządzeń IT i RTV/AGD, chcemy koncentrować się na działaniach w obszarze e-grocery. Posiadamy know-how i potężną bazę klientów naturalnie sięgających po  e-commerce. Jestem przekonany, że połączenie wiedzy ACTION i  BOMI  zapewnia projektowi delikatesów A.pl rynkowy sukces – dodaje Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

Wraz z rozwojem regionalnym A.pl Internet S.A. przygotowuje się do wejścia na New Connect, w celu pozyskania dodatkowych środków mających na celu szybszy rozwój geograficzny platformy internetowej i stworzenie najwyższego standardu obsługi klienta.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry