ad.local – lokalne dotarcie w sieci ad.net

Opublikowano: 22 lutego 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Sieć reklamy internetowej Ad.net wprowadza nowy produkt – ad.local – pakiety gwarantujące dotarcie z przekazem reklamowym wyłącznie w określonych województwach i głównych ośrodkach miejskich.

Unikalność ad.local polega na połączeniu kilku ofert w jednorodny, lokalny pakiet sprzedażowy. Dotychczas kampanie mające na celu lokalną emisję reklamy koncentrowały się albo na dotarciu tematycznym (emisja w serwisach o tematyce lokalnej) albo na rozwiązaniach technicznych (geotargetowanie według numerów IP).

Geotargetowanie to zawężenie emisji reklam do określonego regionu geograficznego, realizowane poprzez analizę numerów IP, z jakich łączą się internauci. Miarą precyzji geotargetowania jest aktualność bazy numerów IP i trafność rozpoznawania (dotyczy ona również również dynamicznie nadawanych numerów IP przy połączeniach modemowych). Aktualnie wykorzystywana przez Ad.net baza to prawie 95% skuteczności w rozpoznawaniu lokalizacji internauty.

ad.local to połączenie dotarcia tematycznego – wykorzystującego powierzchnię dedykowanych serwisów miejskich (sieć Wirtualnych Miast) oraz sekcji miejskich witryn informacyjnych (np. PoGodzinach – Kraków) z zasięgową kampanią geotargetowaną realizowaną w modelu Run On Network.

Dzięki temu ad.local to precyzyjne dotarcie z przekazem reklamowym w miejscach odwiedzanych przez społeczności lokalne w poszukiwaniu lokalnych informacji z dobudowującą częstotliwość emisją zasięgową.

‚Usługi, rozrywka, zakupy, czas wolny – decyzja konsumenta zapada i jest realizowana na poziomie lokalnym. Internet nie musi być medium ogólnopolskim. ad.local to produkt skrojony na potrzeby kampanii lokalnych – dla firm o regionalnym zakresie działania. Doskonale wpasowuje się w naszą strategię i nową ofertę na 2005 rok – wytyczania nowych kierunków dla reklamy on-line.’ – mówi Adam Kwaśniewski, Dyrektor Handlowy Ad.net S.A.

http://www.adnet.pl

Sylwester Kozakad.local – lokalne dotarcie w sieci ad.net

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.