AdWords dla iPhone i… likierów

Google AdWords nie był nigdy skrojony na miarę platform mobilnych. Aż do dziś. Google ogłosiło właśnie, że reklamodawcy korzystający z AdWords będą mogli koncentrować się na użytkownikach iPhone, G1 i innych telefonów obsługujących pełną możliwość przeglądania HTML.

Nowa funkcjonalność to przede wszystkim możliwość serwowania tekstowych i obrazkowych reklam na iPhone nawet bez potrzeby tworzenia specyficznych, mobilnych stron czy specjalnych komórkowych formatów.

AdWords dla iPhone i... likierów 1

Nie bez znaczenia jest również fakt, że Google daje dostęp do takiej funkcjonalności tuż przed świętami. Konsumenci coraz częściej sięgają do swoich komórek w poszukiwaniu produktów, prezentów, czy usług. Celowanie właśnie w tego klienta daje marketingowcom pole do kreatywnego wykazania.

Dodatkowo, tak jak w przypadku tradycyjnych AdWordsowych kampanii, poza umożliwieniem reklamodawcom wyświetlania reklam tylko na iPhone, T-Mobile i innych specyficznych urządzeniach, dostaną oni także raporty dotyczące mobilnych kampanii. Oczywiście Ci, którzy nie chcą wyświetlać swoich reklam na komórkach mogą nadal robić to tylko na tradycyjnych komputerach. Więcej szczegółów znaleźć można na blogu Google.

Jest jeszcze jedna wiadomość dla korzystających z AdWords. Korporacja umożliwiła dziś reklamowanie mocnych alkoholi i likierów. Reklamy nie mogą jednak zachęcać do bezpośredniego zakupu, mogą jedynie „wzmacniać markę”.  Kilka miesięcy temu podobną decyzję podjęto w sprawie piwa. Czy wynika to tylko z dużej ilości próśb reklamodawców, czy raczej z chęci znalezienia dochodów w nowych obszarach (szczególnie w tych trudnych czasach)?

Za: SearchEngineJurnal, GoogleMobileBlog, SearchEngineLand

admagazine.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry