Agencja interaktywna – partner od… wszystkiego?

Internet jest miejscem, gdzie koncentrują się działania reklamowe i marketingowe wielu firm. Od biznesów lokalnych przez ogólnopolskie, od sklepów internetowych po firmy usługowe. Większość osób zainteresowanych zakupem produktu czy usługi tam właśnie kieruje pierwsze kroki. Jak do nich dotrzeć? Jak sprawdzić, by właśnie na naszą witrynę/firmę zwrócili uwagę? To właśnie pytania, na które odpowiedzią jest współpraca z agencją interaktywną.

Agencja interaktywna – partner od... wszystkiego? 1

Kompleksowość oferty kluczem do sukcesu

Czym dokładnie jest agencja interaktywna i co ją odróżnia od bardziej znanego pojęcia „agencja reklamowa”? Na pewno przestrzeń, w której działa – skupiona jest bowiem na internecie i prowadzeniu działań on-line. Jej specjalizacja to szeroko rozumiane działania wpływające na widoczność firmy na zadane słowa kluczowe (pozycjonowanie), reklama płatna (kampanie reklamowe PPC), media społecznościowe, newslettery, artykuły sponsorowane, tworzenie stron internetowych, przygotowanie treści na nie (copywriting). To jednak nie tylko samo prowadzenie takich działań. Jak pokazuje oferta Agencji Interaktywnej w Lublinie, to także kreacja strategii reklamowych, zarówno w krótkim, jak i w długim okresie. Na podstawie analizy oferty firmy, konkurencji, potencjalnych klientów Agencja jest w stanie zaproponować odpowiednie rozwiązania, uwzględniające zarówno te czynniki, jak i możliwości budżetowe zleceniodawcy.

Wdrożone strategie wymagają monitorowania i optymalizacji, czyli dostosowywania do zmieniających się okoliczności – odpowiadania na działania konkurencji, reagowania na zmiany w tzw. algorytmie Google, wskazywania najbardziej optymalnych i zyskownych kanałów reklamowych.

Szeroka, kompleksowa oferta obejmująca szereg działań związanych z różnymi etapami strategii marketingowej w internecie to właśnie znak rozpoznawczy Agencji Interaktywnej.

Jak wybrać agencję?

Czym kierować się, rozważając wybór Agencji Interaktywnej do obsługi działań marketingowych w sieci? Na pewno warto upewnić się, czy ma w ofercie obsługę tych kanałów marketingowych, na których nam zależy, chociaż te podstawowe są w ofercie każdej z nich. Nie bez znaczenia jest doświadczenie i znajomość branży. Na rynku są firmy, które działają zarówno miesiąc, jak i kilkanaście lat, jak Agencja Interaktywna Webrange. Nie ujmując niczego nowym podmiotom, to te z dłuższym stażem zazwyczaj mogą pochwalić się większą wiedzą i umiejętnościami. A także portfolio. Nie bez powodu mówi się, że rekomendacje klientów są najlepszą reklamą, a siłą rzeczy właśnie te dłużej istniejące agencje mają ich więcej.

Ważnym czynnikiem będzie podejście agencji już na wstępnym etapie kształtowania oferty. Powinna chcieć dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, uzyskać informacje o przeszłych działaniach, oczekiwaniach, słabych i mocnych punktach. Przygotowana oferta powinna uwzględniać pozycje firmy, ale także największej konkurencji. Wskazać, jakie działania wydają się racjonalne w założonym budżecie, a jakie efekty można uznać za życzeniowe.

Oczywiście trudno pominąć rzecz tak ważną, jak cena świadczonych usług. Na pewno nie każdego stać na najdroższą firmę na rynku, ale też mało kiedy optymalne będzie wybranie firmy najtańszej. Na niektórych rzeczach nie da się oszczędzać bez utraty jakości obsługi, o czym też trzeba pamiętać. W końcu działania marketingowe są nie tylko kosztem, ale przede wszystkim inwestycją, od której często zależy przyszłość firmy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry