Akredytacja ICANN dla home.pl

home.pl uzyskał akredytację ICANN (Internetowej Korporacji ds. Nadawania Nazw i Numerów). Firma, posiadając unikatowy certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań normy ISO 27001:2005, ma gwarantować klientom pełne bezpieczeństwo rejestracji domen globalnych.

Organizacja ICANN (ang. The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) powstała 12 lat temu w celu przejęcia od rządu Stanów Zjednoczonych funkcji nadzorowania technicznych aspektów Internetu. Od tego czasu jej głównym zadaniem jest opieka nad działaniem całego systemu nazw domenowych najwyższego poziomu – zarządzanie domenami i serwerami DNS, a także administracja adresami IP. Organizacja jest odpowiedzialna za decyzje związane z administracją już istniejących adresów internetowych i ustalanie warunków powstawania nowych rozszerzeń.

Akredytacja ICANN dla home.pl oznacza, iż firma otrzymała możliwość rejestracji domen funkcjonalnych najwyższego poziomu (.com, .net, .org, .info, .biz) bezpośrednio u globalnych operatorów rozszerzeń z pominięciem podmiotów pośredniczących, zwiększając bezpieczeństwo prawne i stabilność realizowanych transakcji. Na wyróżnienie to mogą liczyć wyłącznie podmioty, które posiadając odpowiednie zaplecze techniczne, przejdą długi i żmudny proces certyfikacji, spełniając przy tym szereg rygorystycznych wymogów finansowych i bezpieczeństwa określonych przez ICANN oraz pozostałych rejestratorów.

– „Ochrona informacji oraz pewność realizowanych transakcji to kluczowe elementy jakości oferowanej klientom przez home.pl. Akredytacja przyznana przez ICANN jest dla nas cennym wyróżnieniem, które doskonale wpisuje się w realizowaną strategię i jest potwierdzeniem słuszności polityki, którą realizujemy z sukcesami od kilkunastu już lat. Dzięki uzyskanej akredytacji klienci home.pl mogą mieć pewność, że nasze usługi niezmiennie pozostają na najwyższym światowym poziomie, a my stale dbamy o ich rozwój” – powiedział Marcin Kuśmierz, Dyrektor Zarządzający home.pl.

Wśród wielu korzyści, jakie niesie ze sobą nadzór ICANN jest m.in. to, że firma, która otrzymuje akredytację, uczestniczy w międzynarodowym procesie standaryzującym świadczenie usług. Są to m.in. złożone testy ujednolicające i działania weryfikacyjne, realizowane we współpracy z najważniejszymi rejestratorami domen na świecie. Nie bez znaczenia jest również możliwość zacieśnienia relacji z partnerami i szansa na zdobycie rzeczywistego wpływu na kształtowanie regulacji prawnych funkcjonujących w Internecie.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry