Akredytacja ICANN dla home.pl

home.pl uzyskał akredytację ICANN (Internetowej Korporacji ds. Nadawania Nazw i Numerów). Firma, posiadając unikatowy certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań normy ISO 27001:2005, ma gwarantować klientom pełne bezpieczeństwo rejestracji domen globalnych.

Organizacja ICANN (ang. The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) powstała 12 lat temu w celu przejęcia od rządu Stanów Zjednoczonych funkcji nadzorowania technicznych aspektów Internetu. Od tego czasu jej głównym zadaniem jest opieka nad działaniem całego systemu nazw domenowych najwyższego poziomu – zarządzanie domenami i serwerami DNS, a także administracja adresami IP. Organizacja jest odpowiedzialna za decyzje związane z administracją już istniejących adresów internetowych i ustalanie warunków powstawania nowych rozszerzeń.

Akredytacja ICANN dla home.pl oznacza, iż firma otrzymała możliwość rejestracji domen funkcjonalnych najwyższego poziomu (.com, .net, .org, .info, .biz) bezpośrednio u globalnych operatorów rozszerzeń z pominięciem podmiotów pośredniczących, zwiększając bezpieczeństwo prawne i stabilność realizowanych transakcji. Na wyróżnienie to mogą liczyć wyłącznie podmioty, które posiadając odpowiednie zaplecze techniczne, przejdą długi i żmudny proces certyfikacji, spełniając przy tym szereg rygorystycznych wymogów finansowych i bezpieczeństwa określonych przez ICANN oraz pozostałych rejestratorów.

– „Ochrona informacji oraz pewność realizowanych transakcji to kluczowe elementy jakości oferowanej klientom przez home.pl. Akredytacja przyznana przez ICANN jest dla nas cennym wyróżnieniem, które doskonale wpisuje się w realizowaną strategię i jest potwierdzeniem słuszności polityki, którą realizujemy z sukcesami od kilkunastu już lat. Dzięki uzyskanej akredytacji klienci home.pl mogą mieć pewność, że nasze usługi niezmiennie pozostają na najwyższym światowym poziomie, a my stale dbamy o ich rozwój” – powiedział Marcin Kuśmierz, Dyrektor Zarządzający home.pl.

Wśród wielu korzyści, jakie niesie ze sobą nadzór ICANN jest m.in. to, że firma, która otrzymuje akredytację, uczestniczy w międzynarodowym procesie standaryzującym świadczenie usług. Są to m.in. złożone testy ujednolicające i działania weryfikacyjne, realizowane we współpracy z najważniejszymi rejestratorami domen na świecie. Nie bez znaczenia jest również możliwość zacieśnienia relacji z partnerami i szansa na zdobycie rzeczywistego wpływu na kształtowanie regulacji prawnych funkcjonujących w Internecie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top