Allegro.pl wprowadza bezpłatne ubiezpieczenie dla użytkownikow aukcji

Opublikowano: 15 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Największy serwis aukcyjny w Polsce – Allegro.pl (http://www.allegro.pl) – wprowadza dla swoich Użytkowników nową usługę, która pozwoli jeszcze bardziej zwiększyć poziom bezpieczeństwa w serwisie – Bezpłatne Ubezpieczenie Kupujących. Umożliwi ono zwrot kosztów w przypadku, gdy osoba kupująca przedmiot na aukcji padnie ofiarą oszustwa, tj. po uiszczeniu zapłaty nie otrzyma wylicytowanego przedmiotu lub otrzymany towar będzie znacznie różnił się od opisu zawartego w aukcji.

Ubezpieczeniem objęta będzie każda transakcja dokonana na Allegro.pl, w której zarówno Sprzedający jak i Kupujący spełnią określone kryteria. Najważniejszą informacją dla użytkowników aukcje jest jednak to, iż Ubezpieczenie będzie oferowane całkowicie bezpłatnie dla Kupującego – Allegro.pl pokryje wszelkie koszty związane z tą usługą. Bezpłatnym Ubezpieczeniem będą objęte aukcje, które rozpoczną się po 2 kwietnia 2002
roku.

Wprowadzenie nowej usługi powinno przyczynić się do poczucia większego bezpieczeństwa a co za tym idzie powinno przyczynić się także do wzrostu przychodów Sprzedających. Większe bezpieczeństwo to również więcej ofert i relatywnie wyższe ceny osiągane na aukcjach.

Bezpłatne Ubezpieczenie Kupujących to druga już usługa, która ma poprawić bezpieczeństwo zawieranych transakcji oferowana użytkownikom przez serwis Allegro.pl. Pierwszą jest Escrow (http://www.allegro.pl/escrow). Usługa polega na tym, że Kupujący wpłaca pieniądze za wylicytowany przedmiot na specjalne, bezpieczne konto bankowe zarządzane przez Allegro. Następnie Sprzedający wysyła towar do Kupującego. Dopiero gdy Kupujący potwierdzi otrzymanie towaru, zapłata jest przesyłana z konta Escrow do Sprzedającego. Dzięki Escrow obie strony, Kupujący i Sprzedający, mają pewność, że transakcja zakończy się pomyślnie.

Dodatkowe informacje w postaci FAQ znajdziecie Państwo pod adresem:

Sylwester KozakAllegro.pl wprowadza bezpłatne ubiezpieczenie dla użytkownikow aukcji

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.