Allegro: ruszył projekt szkoleniowy ABI Senior

Wystartował kolejny projekt szkoleniowy platformy handlowej Allegro. Tym razem serwis zatroszczy się o edukację polskich Seniorów.

25 marca wykładami w Kaliszu platforma Allegro zainaugurowała nowy projekt działającej już Akademii Biznesu Internetowego – ABI Senior. To kolejny projekt edukacyjny serwisu, tym razem adresowany do osób starszych. Dzięki niemu dowiedzą się oni jak bezpiecznie dokonywać zakupów bez wychodzenia z domu czy nawiązywać nowe znajomości. Podzielą się też swoją wiedzą i pasjami przy wykorzystywaniu nowych dróg komunikacji – czyli przez Internet.

Zauważyliśmy na polskim rynku lukę związaną z internetową edukacją grupy Seniorów – mówi Mariusz Wesołowski z Grupy Allegro. – Chcemy dać im możliwość poznania podstawowych narzędzi Internetu – poczty elektronicznej, bankowego konta internetowego, komunikatorów. Z powodu braku wiedzy i możliwości jej przystępnego uzyskania dla wielu starszych osób Internet wydaje się być niedostępny. Chcemy to zmienić – dodaje.

Wykładowcy Allegro przez ponad dwa miesiące odwiedzą trzydzieści miast w całej Polsce. Przeprowadzą szkolenia w zakresie korzystania z Internetu skierowane ściśle do grupy Seniorów. W zajęciach tych mogą uczestniczyć osoby które ukończyły 55 lat, posiadające podstawową wiedzę dotyczącą obsługi komputera – środowiska Windows oraz przeglądarek internetowych.

Informacje dotyczące zapisów oraz miast w których organizowane są szkolenia, dostępne są na stronie www.senior.allegro.pl w zakładce Program. Pod wskazanymi numerami telefonów można uzyskać wszelkie informacje na temat możliwości zapisania się na zajęcia. Uczestnictwo w szkoleniach ABI Senior jest bezpłatne.

www.senior.allegro.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry