Allegro weryfikuje kupujących

Allegro.pl wprowadził ograniczenia dla nowo rejestrujących się użytkowników. Teraz aby w pełni skorzystać z usług Allegro należy dokonać aktywacji kodu (Kod Aktywacji Kupującego). Wprowadzenie tej zasady związane jest z bezpieczeństwem transakcji na Allegro.pl.

Aby w pełni korzystać z usług Allegro, każdy nowy Allegrowicz zarejestrowany po 18-tym marca 2003 (godz. 17:00) musi dokonać aktywacji kodu, który jest wysyłany listem pocztowym na jego adres korespondencyjny. Przed aktywacją kodu użytkownik nie może wystawiać przedmiotów na sprzedaż, nie może licytować w ciągu ostatniej godziny trwania aukcji. Nie może także korzystać z opcji Kup Teraz!, jeśli sprzedający ustawił odpowiedni limit. Po otrzymaniu i aktywowaniu kodu każdy z nowo zarejestrowanych może korzystać z Allegro bez ograniczeń.

„Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad sposobem na uniknięcie pewnych kłopotów związanych z brakiem ograniczeń dla nowych licytujących (do tej pory w Allegro każdy mógł się zarejestrować i natychmiast składać oferty bez dodatkowych limitów, co prowadziło czasem do nadużyć). Oczywiście takim sposobem, który nie zniechęci nowych Użytkowników przed Kupowaniem w Allegro, co byłoby bardzo niekorzystne dla naszych Sprzedających” – powiedział Michał Klar z Allegro.pl

Obok wprowadzenia Kodu Aktywacji Kupującego pojawiły się także nowe oznaczenie dla nowo zarejestrowanych użytkowników: symbol jeszcze nie aktywowanego kodu oraz symbol informujący, iż sprzedający ustawił limit, uniemożliwiający skorzystanie z jego aukcji osobom, które nie dokonały pełnej aktywacji konta. Jednocześnie przestał obowiązywać symbol „zielonej koniczynki”, który oznaczał Użytkownika zarejestrowanego 21 lub mniej dni temu.

Allegro.pl posiada ponad 800 000 zarejestrowanych kont użytkowników oraz ok. 280 000 ofert dostępnych online. Codziennie strony Allegro.pl odwiedza ponad 140.000 osób, które wystawiają na aukcje każdego dnia ok. 30 000 nowych ofert, codziennie rejestruje się blisko 1 750 nowych użytkowników. Dziennie na Allegro.pl zawieranych jest ok. 8 000 internetowych transakcji.

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/kod_aktywacji.php

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top