Amazon: czytnik w lepszej technologii i nowe tablety

Amazon pokazał nowe czytniki Kindle, zaktualizowany tablet Kindle Fire oraz nowe modele – Kindle Fire HD. 

Plotki o nowym Kindle pojawiały się już od jakiegoś czasu i zaskoczenia właściwie nie było. Nowy czytnik o nazwie Kindle Paperwhite ma o 62 proc. więcej pikseli i o 25 proc. większy kontrast niż jego poprzednik. Amazon przekonuje, że „biel będzie bielsza, a czerń – czarniejsza”. Urządzenie waży 225 g i ma 9,1 mm grubości. Do tego bateria, która pozwalać ma na 8 tygodni pracy.

Amazon: czytnik w lepszej technologii i nowe tablety 1

Pojawiła się również nowa technologia oświetlania ekranu, która gwarantować ma możliwość czytania nawet przy bardzo słabym świetle. Kindle podpowie też ile czasu pozostało do zakończenia danego rozdziału książki.

Kindle Paperwhite dostępny będzie od 1 października w cenie 119 dolarów. W sprzedaży pojawi się również model wyposażony w moduł 3G, który kosztować będzie 179 dolarów. Umożliwia on bezpłatny dostęp do internetu w 100 krajach.

Amazon zaprezentował przy okazji lekko odświeżoną wersję Kindle z reklamami. Dostępny od 14 września ma kosztować 69 dolarów. Użytkownicy mają docenić nowe czcionki i 15-proc. wzrost szybkości ładowania stron.

rodzina Kindle Fire
rodzina tabletów Kindle Fire

Odświeżenia doczekał się również tablet Kindle Fire. Druga generacja urządzenia to przede wszystkim szybszy o 40 proc. procesor, dwukrotna ilość pamięci RAM oraz dłuższy czas pracy baterii. Do kupienia od 14 września za 159 dolarów.

Ciekawiej przedstawiają się nowe urządzenia – Kindle Fire HD. Dostępne będą w dwóch wersjach: z ekranem 7-calowym oraz 8,9-calowym. Pierwszy z nich pojawi się na rynku 14 września, wyposażony będzie w ekran o rozdzielczości 1280×800 i kosztowa będzie 199 dolarów za wersję z 16 GB przestrzeni na dane oraz 249 dolarów za wersję z 32 GB.

Bardzo interesująco zapowiada się większe urządzenie. Tablet ma 8,9-calowy ekran o rozdzielczości 1920×1200 z technologią absorpcji światła, która umożliwiać ma korzystanie nawet w pełnym słońcu. Dostępny będzie z 32 lub 64 GB przestrzeni na dane – w cenach odpowiednio: 299 i 369 dolarów. Urządzenie pojawić ma się 20 listopada.

Kindle Fire HD - 8.9
Kindle Fire HD – 8,9 cali

Amazon chwali wydajny procesor (ma być o 50 proc. wydajniejszy od procesora Tegra 3 firmy Nvidia) i system dźwięku z technologią Dolby. Tablet wyposażono również w dwie anteny Wi-Fi, które mają dobrze radzić sobie ze słabym sygnałem. Interesująco prezentuje się możliwość synchronizacji słuchanych audiobooków, w tym łączenie czytania i słuchania tej samej książki.

Na amerykański rynek dedykowana jest również wersja Kindle Fire HD 4G LTE. To podobnej wielkości tablet, do którego dołożony zostanie plan taryfowy (49,99 dolarów rocznie) a w nim 250 MB transferu co miesiąc, 20 GB przestrzeni dyskowej w chmurze Amazonu oraz 10 dolarów na zakupy.

Urządzenie dostępne będzie od 20 listopada w dwóch wariantach: 32 GB przestrzeni dyskowej za 499 dolarów oraz 64 GB za 599 dolarów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top