Amazon pozytywnie zaskakuje

Opublikowano: 27 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Raport kwartalny firmy Amazon pokazał, że zyski netto na jedną akcję w I kwartale są wielokrotnie wyższe, niż spodziewali się analitycy. Zamiast 0,07 dolarów na akcję wypracowano 0,28 dolarów.

Amazon pozytywnie zaskakuje 1W czwartkowe popołudnie, 26 kwietnia, firma Amazon ogłosiła swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku. Okazało się, że były one lepsze od wcześniejszych prognoz analityków.

Firma Amazon w swoim komunikacie podaje, że zysk netto na jedną akcję wyniósł 28 centów, a dochody 13,2 mld dolarów. Przychody netto ze sprzedaży wzrosły tym samym o 34 proc. Zysk operacyjny spadł natomiast o 35 proc., do poziomu 130 mln dolarów w pierwszym kwartale tego roku. W tym samym czasie w 2011 roku firma odnotowała zysk rzędu 201 mln dolarów oraz 0,44 dolarów na jedną akcję. Eksperci rynku e-commerce spodziewali się, że zarobki firmy Amazon.com wyniosą około 6-8 centów na akcję, a dochody 12,9 mld dolarów. Warto podać, że rok wcześniej firma zarobiła tylko 9,86 mld dolarów.

Dyrektor firmy Amazon, Jeff Bezos podał plany korporacyjne dotyczące Kindle Store oraz czytnika Kindle.

Zapewniamy was, że będziemy ciężko pracować nad tym, aby Kindle Store był jeszcze jednym powodem ku temu, aby zakupić czytnik Kindle – powiedział.

Stwierdził ponadto, że Kindle Fire jest obecnie najlepiej sprzedającym się czytnikiem e-booków na śwecie. 9 na 10 produktów sprzedawanych w sklepach Amazon to produkty cyfrowe, m.in. Kindle Fire, książki, muzyka, aplikacje i filmy. Już wcześniej informowaliśmy o dobrych wynikach sprzedaży czytnika Kindle.

Spółka Amazon spodziewa się w II kwartale tego roku wzrostu przychodów z poziomu 11,9 mld dolarów do 13,3 mld dolarów.

Marta Michałek-MachniewskaAmazon pozytywnie zaskakuje

Podziel się!

O autorze

marta