Amazon pozytywnie zaskakuje

Raport kwartalny firmy Amazon pokazał, że zyski netto na jedną akcję w I kwartale są wielokrotnie wyższe, niż spodziewali się analitycy. Zamiast 0,07 dolarów na akcję wypracowano 0,28 dolarów.

Amazon pozytywnie zaskakuje 1W czwartkowe popołudnie, 26 kwietnia, firma Amazon ogłosiła swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku. Okazało się, że były one lepsze od wcześniejszych prognoz analityków.

Firma Amazon w swoim komunikacie podaje, że zysk netto na jedną akcję wyniósł 28 centów, a dochody 13,2 mld dolarów. Przychody netto ze sprzedaży wzrosły tym samym o 34 proc. Zysk operacyjny spadł natomiast o 35 proc., do poziomu 130 mln dolarów w pierwszym kwartale tego roku. W tym samym czasie w 2011 roku firma odnotowała zysk rzędu 201 mln dolarów oraz 0,44 dolarów na jedną akcję. Eksperci rynku e-commerce spodziewali się, że zarobki firmy Amazon.com wyniosą około 6-8 centów na akcję, a dochody 12,9 mld dolarów. Warto podać, że rok wcześniej firma zarobiła tylko 9,86 mld dolarów.

Dyrektor firmy Amazon, Jeff Bezos podał plany korporacyjne dotyczące Kindle Store oraz czytnika Kindle.

Zapewniamy was, że będziemy ciężko pracować nad tym, aby Kindle Store był jeszcze jednym powodem ku temu, aby zakupić czytnik Kindle – powiedział.

Stwierdził ponadto, że Kindle Fire jest obecnie najlepiej sprzedającym się czytnikiem e-booków na śwecie. 9 na 10 produktów sprzedawanych w sklepach Amazon to produkty cyfrowe, m.in. Kindle Fire, książki, muzyka, aplikacje i filmy. Już wcześniej informowaliśmy o dobrych wynikach sprzedaży czytnika Kindle.

Spółka Amazon spodziewa się w II kwartale tego roku wzrostu przychodów z poziomu 11,9 mld dolarów do 13,3 mld dolarów.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry