Antyspam w WP

Opublikowano: 26 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Niechciana korespondencja to prawdziwa zmora Internautów na całym świecie. W minionym roku odsetek spamu w poczcie przekroczył „magiczną” barierę 50%. Według statystyk brytyjskiej firmy Brightmail, w styczniu 2003 spam stanowił 42% przesyłek e-mailowych, zaś rok później było to już 60%! Spam to strata czasu użytkowników poczty elektronicznej, znaczne obciążenie łącz oraz wymierne ubytki w finansach. Szacuje się, że straty światowej gospodarki z powodu spamu w roku 2003 wyniosły aż 20,5 miliarda dolarów.

Od teraz korzystający z systemu pocztowego Wirtualnej Polski nie będą musieli przedzierać się przez setki niepotrzebnych listów, tracić czas na ich selekcję ani utyskiwać na przeciążone łącza. Oszczędzą czas i pieniądze, bowiem portal zadbał o eliminację listów e-mail określanych mianem spamu, uruchamiając wysokiej klasy system antyspamowy. Przez pierwsze miesiące portal udostępnia oprogramowanie antyspamowe nieodpłatnie posiadaczom kont pocztowych we wszystkich pakietach, także użytkownikom poczty darmowej. Do dyspozycji Internautów są dwa rodzaje systemu antyspamowego: automatyczny oraz indywidualny.

„Przed oddaniem użytkownikom gotowego produktu przeprowadzaliśmy intensywne i wielostronne testy – mówi Grzegorz Borowski, Kierownik Działu Funkcjonowania Portalu – zmierzaliśmy do osiągnięcia najwyższej dostępnej jakości systemu. W testach wzięło udział kilka tysięcy internautów, a skuteczność rozwiązania antyspamowego WP sięgnęła 90%. To bez wątpienia dodatkowa jakość i wartość dla korzystających z poczty e-mail Wirtualnej Polski.”

„Wraz z rosnącą popularnością Internetu problem spamu nabiera coraz większego znaczenia. Statystycznie rzecz biorąc użytkownik, pragnący przeczytać nadesłane doń wiadomości, spędza połowę czasu na przedzieraniu się przez śmiecie – mówi Marcin Strzałkowski, Kierownik Działu Sprzedaży dla Klientów Indywidualnych – stąd nagle zyskują na popularności systemy odsiewające spam od właściwej poczty. I nic w tym dziwnego; umiejętne z nich korzystanie to oszczędność pieniędzy, na opłatach za połączenie oraz czasu, a także nerwów.”

http://profil.wp.pl/antyspam.html

Sylwester KozakAntyspam w WP

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.