Apple! Co jest z tymi mapami? [opinie]

Minął już tydzień od premiery nowego systemu dla posiadaczy iPhone’ów – iOS6. Sam system jest na pewno dopracowany i zawiera kilka nowości. Ma jednak jedną poważną wadę – mapy.

Apple zrezygnowało z dwóch usług dostarczanych przez Google – YouTube i Map. Jeśli chodzi o dostęp do filmów to aplikacja Google pojawiła się dość szybko, natomiast mapy pojawią się za… kilka miesięcy.

Oczywiście możemy się śmiać z tych wszystkich zdjęć i komentarzy użytkowników odnoszących się do nowych map. Problem polega jednak na tym, że mapy są dla wielu użytkowników jedną z ważniejszych funkcji telefonu i częściej z nich korzystają niż np. z samego połączenia głosowego. Tutaj użytkownicy dostali spory „downgrade”. Mało tego, nic nie zapowiada polepszenia w krótkim okresie.

Patrząc na aspekt czysto biznesowy – czy Google decydując się na dodanie do nowego iOS tylko YouTube (z reklamami) nie zagrało na nosie Apple? I czy nie jest to zagranie celowe mające na celu przekonanie niezdecydowanych, żeby wybrali Androida – „Patrzcie – mamy świetne mapy”? Nawet zagorzały fan marki Apple może w tym momencie zacząć przyglądać się bardziej Androidowi. I może się okazać, że system ten spełni jego oczekiwania. A tego Apple na pewno by nie chciało. I na pewno nie chcieliby akcjonariusze.

Jest jeszcze jedno wyjście – porozumieć się z lokalnymi firmami dostarczające mapy w danych krajach. Żeby daleko nie szukać – za radą Jacka Rzepy (@jrzepa na Twitterze) zainstalowałem Zumi. Nie rozwiązuje to problemu, jednak pozwala czekać kilka miesięcy.

Kiedyś dobra mapa podczas wojny mogła być elementem decydującym o zwycięstwie w bitwie. Czy dziś nie jest, o ironio, podobnie?

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry