Artegence dla Mediów Regionalnych

Spółka Media Regionalne, do niedawna Orkla Press Polska, równocześnie z rozpoczęciem wydawania bezpłatnego tygodnika MM Moje Miasto Szczecin, uruchomiła serwis społecznościowy mmszczecin.pl. Za architekturę informacyjną, design oraz stronę technologiczną projektu odpowiada agencja Artegence.

Równolegle z powstaniem tygodnika MM Moje Miasto w Szczecinie, uruchomiony został portal społecznościowy mmszczecin.pl w wersji beta. Zarówno tygodnik jak i serwis internetowy prezentują informacje w podziale na 12 dzielnic Szczecina.

Wydawca mmszczecin.pl w pełni docenił wpływ, jaki na rozwój serwisu mogą mieć sami jego użytkownicy. W serwisie mmszczecin.pl mogą nie tylko komentować, ale i współtworzyć aktualne informacje ze swojego miasta czy konkretnej dzielnicy. Projekt kładzie tym samym nacisk na tworzenie i współtworzenie materiałów przez dziennikarzy obywatelskich obecnych na miejscu opisywanych wydarzeń.

Obok materiałów zamieszczanych przez redakcję wydania internetowego i samych użytkowników, serwis umieszcza również treści z wydania drukowanego tygodnika. Zależność działa również w drugą stronę – treści pojawiające się w Internecie publikowane są w tygodniku, a czytelnicy zapraszani są do dyskusji czy obejrzenia galerii zdjęć w portalu.

W serwisie dostępne jest archiwum pogrupowane według słów kluczowych czyli indeks Tagów. Z czasem w wirtualnym Moim Mieście uruchomione zostaną kolejne użyteczne sekcje i funkcje, jak choćby wideo, newsletter czy kanały RSS. Finalny produkt zostanie upubliczniony wiosną tego roku.

– Właśnie ruszamy z drugim etapem prac nad Architekturą Informacyjną. Od startu projektu mieliśmy już szansę przetestować zaproponowane rozwiązania i zebrać pierwsze opinie użytkowników. Budowa społeczności to proces ciągłego udoskonalania portalu w oparciu o analizowanie zachowań jego użytkowników. Zarówno zespół Artegence jak i zespół po stronie Klienta stał się częścią społeczności „Mojego Miasta”, dołączając do grona jego naturalnych użytkowników – wyjaśnia  Izabella Gortych z Artegence, Project  Manager.

www.mmszczecin.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry