Atak na użytkowników nasza-klasa.pl

Użytkownicy serwisu społecznościowego nasza-klasa.pl zostali zaatakowani przez przestępców internetowych. Od kilku dni do skrzynek e-mail internautów (także nie korzystających z serwisu) trafiają wiadomości od rzekomych członków społeczności, zachęcające do kliknięcia w link, który odsyła do specjalnie przygotowanej przez przestępców strony WWW.
Po wejściu na stronę użytkownik proszony jest o zainstalowanie programu wymaganego do właściwego wyświetlenia strony. Program ten jest de facto niebezpiecznym trojanem, umożliwiającym przestępcy przejęcie kontroli nad komputerem oraz kradzież prywatnych danych. Firma G DATA przypuszcza, że kampania ma na celu pozyskanie nowych komputerów zombie, które w kolejnym etapie ataku posłużą do rozsyłania milionów spamowych listów. O tym, że jest to obecnie jeden z najbardziej intratnych biznesów w sieci dowiedzieć się można z najnowszego raportu G DATA dostępnego tutaj.

Atak na użytkowników nasza-klasa.pl 1

„Od kilku miesięcy obserwujemy znaczne nasilenie ataków na użytkowników polskich serwisów. To nowość w naszym Internecie – do niedawna większość ataków dotyczyła stron z zagranicy” – wyjaśnia Piotr Klockiewicz, relations manager z G DATA Software.- „ Wnioski są dość oczywiste: po pierwsze cyberprzestępcy dostrzegli w Polsce znaczny potencjał i są gotowi zainwestować w przygotowanie ataku. Po drugie nowe społeczności – takie jak nasza-klasa.pl – przyciągają wielu nowych, niedoświadczonych użytkowników sieci. Przestępcy z tego korzystają.

Przypomnijmy, że pod koniec roku cyberprzestępcy w bardzo podobny sposób próbowali zaatakować użytkowników serwisów fotka.pl oraz kartki.onet.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top