Aukcja dla Oliwiera

Wirtualna Polska i artyści o wielkich sercach na rzecz małego Oliwiera. Trwa aukcja charytatywna portalu WP.pl
Polscy artyści: Andrzej Wajda, Edyta Górniak, Małgorzata Kożuchowska, Joanna Jabłczyńska, zespół Harlem i Tymon Tymański przyłączyli się do charytatywnej aukcji Wirtualnej Polski na rzecz małego Oliwiera, który urodził się bez lewej komory serca.

„Historia Oliviera zaczęła się tragicznie, ale wierzymy, że będzie miała swój szczęśliwy koniec. – mówi Monika Piątek z Wirtualnej Polski – Dlatego też zorganizowaliśmy dla niego aukcję charytatywną. Do 27 marca licytujemy wyjątkowe przedmioty z autografami gwiazd. Andrzej Wajda, Tymon Tymański, Joanna Jabłczyńskia, Edyta Górniak, Małgorzata Kożuchowska i grupa Harlem natychmiast odpowiedzieli na nasz apel. Licytujemy m.in. film ‘Katyń’ ze złotym autografem reżysera, Andrzeja Wajdy, DVD z animacją ‘I Ty możesz zostać bohaterem’ z autografem i pozdrowieniami od Małgorzaty Kożuchowskiej, singiel ‘Dziękuje Ci’ z własnoręcznymi pozdrowieniami od Edyty Górniak.”

Oliwier Hinz urodził się w styczniu 2008 roku bez lewej komory serca. Dzięki staraniom rodziców, znajomych i ludzi dobrej woli chłopczyk, w jedenastej dobie po urodzeniu, wyjechał do Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Monachium. Natychmiastową, niezwykle skomplikowaną operację na otwartym sercu wykonał kardiochirurg dziecięcy, prof. Edward Malec. Ale to dopiero początek walki o życie chłopca. Przed Oliwierem jeszcze dwie, równie skomplikowane operacje. Ich koszt przekracza 50 tys. euro.

„Musimy zgromadzić środki na wszystkie operacje. Kwoty te przerastają nasze możliwości finansowe – mówią rodzice Oliwiera – Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli i ogromnego serca o wsparcie finansowe w ratowaniu naszego synka. Wierzymy, iż przy Waszej pomocy Oliwier będzie cieszył się życiem tak, jak jego rówieśnicy.”

Wirtualna Polska zorganizowała aukcję na rzecz chłopca w niecały tydzień. Do akcji przyłączyły się, oprócz artystów, TIM Studio, Vision Film, EG Production, Agencja Ido oraz Allegro.pl.

Aukcja trwa do 27 marca.

www.aukcjewp.wp.pl/my_page.php?uid=7368578

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top