Aukcje zamiast komisu w Interii

Opublikowano: 18 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Portal INTERIA.PL, we współpracy z firmą QXL Poland uruchomił serwis aukcyjny. Zastąpił on istniejący dotychczas w portalu Komis. Równolegle z ogólnym systemem aukcji powstał serwis MotoAukcje.

Udostępnione serwisy aukcyjne stanowią uzupełnienie oferty portalu o usługi e-commerce typu C2C, umożliwiające wymianę handlową pomiędzy użytkownikami indywidualnymi, oraz B2C, dające podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą możliwość sprzedaży produktów użytkownikom indywidualnym. Dziennie wystawianych jest na sprzedaż ponad 35 tys. przedmiotów i zawieranych jest około 17 tys. transakcji, co stanowi około 40% wszystkich kończących się w danym dniu aukcji.

– „Wybór QXL Poland na partnera INTERIA.PL pozwala nam na wprowadzenie do portalu systemu aukcyjnego sprawdzonego kilkuletnią obecnością na krajowym rynku i posiadającego już na starcie wiele ofert sprzedaży. Jest także ekonomicznie uzasadniony” – komentuje nawiązanie współpracy Jacek Pasławski, Członek Zarządu INTERIA.PL. – „W miejsce dotychczasowego komisu udostępniamy użytkownikom system, który umożliwia dokonywanie transakcji w trybie komisowym, czyli natychmiast i za ściśle określoną cenę, a ponadto oferuje aukcyjne modele sprzedaży” – dodaje.

Uruchomienie aukcji wspierane jest kampanią promocyjną w obrębie portalu. Obejmuje ona obecność serwisu na stronie głównej portalu, niestandardowe formy obecności reklamowej oraz typowe narzędzia reklamowe jak bannery, sky-scrapery, mailing i stopki tekstowe doklejane do wiadomości e-mail.

http://aukcje.interia.pl

Sylwester KozakAukcje zamiast komisu w Interii

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.