AV-Test.org: rozwiązania Panda Security najskuteczniejsze

W trakcie badania przeprowadzonego przez AV-Test.org rozwiązania ochronne Panda Security w sposób proaktywny zablokowały 91% przeskanowanych próbek. To więcej niż zdołały wykryć systemy zabezpieczeń takich firm jak Symantec, Trend Micro, McAfee czy Sophos. Badanie wykazało także, że laboratorium PandaLabs jest jednym z najlepszych na rynku pod względem szybkości udostępniania szczepionek przeciwko nowym zagrożeniom.

Organizacja AV-Test.org prowadziła badanie od lipca do września 2007 roku. W tym czasie przetestowano pod kątem wykrywania zagrożeń z listy „In-The-Wild” wiele systemów zabezpieczeń różnych marek. Współczynniki wykrywania mierzono przy zalecanych przez producentów ustawieniach zabezpieczeń poczty elektronicznej i www, ponieważ to właśnie internet jest obecnie źródłem większości złośliwego oprogramowania. Produkty Panda Security w sposób proaktywny wykryły 91% zagrożeń. To wynik lepszy niż w przypadku rozwiązań takich firm jak Sophos (86%), Kaspersky (69%), Trend Micro (68%), F-Secure (67%), Symantec (66%), McAfee (55%) czy Microsoft (48%). „Należy pamiętać, że w trakcie tego badania oceniano jedynie technologie heurystyczne oraz działające w oparciu o bazę sygnatur zagrożeń. W rzeczywistości produkty Panda Security zawierają jeszcze inne, dodatkowe warstwy ochrony proaktywnej takie jak HIPS (Host based Intrusion Prevention System) czy moduł analizy behawioralnej, które wpływają na wzmocnienie ochrony” – wyjaśnia Piotr Walas, dyrektor techniczny Panda Security w Polsce.

Przeprowadzone przez AV-Test.org badanie wykazało ponadto, że PandaLabs – laboratorium Panda Security specjalizujące się w badaniu i wykrywaniu złośliwego oprogramowania – zostało uznane za jedno z najlepszych na rynku, jeżeli chodzi o szybkość udostępniania szczepionek przeciwko nowo wykrytym zagrożeniom (czyli szybkość dołączania nowych sygnatur do bazy). Laboratorium PandaLabs jest w stanie przygotowywać aktualizacje dla swoich klientów znacznie szybciej niż większość pozostałych uczestników testu. „Technologie reaktywne, czyli wykrywanie złośliwego kodu z wykorzystaniem bazy sygnatur, to w dalszym ciągu najskuteczniejsza metoda wykrywania znanego złośliwego oprogramowania, a także podstawowa warstwa ochrony dla komputerów. Dlatego właśnie, mimo że technologie proaktywne potrafią blokować większość zagrożeń, nadal staramy się przyspieszyć proces tworzenia szczepionek dla nowych złośliwych kodów” – dodaje Piotr Walas.

www.av-test.org

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top