Badzpierwszy.pl: pozycjonowanie fakty i mity

Według firmy Badzpierwszy.pl pozycjonowanie stron WWW od dłuższego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednak popularność często nie idzie w parze ze znajomością istoty pozycjonowania.
Stale rosnąca liczba serwisów internetowych oraz ogromna popularność wyszukiwarki Google, przekłada się na istotny wzrost zainteresowania usługą pozycjonowania stron internetowych.

„Od kilku miesięcy obserwujemy istotny wzrost liczby zainteresowanych usługą pozycjonowania stron internetowych. W porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim obserwujemy ok. 3 krotny wzrost zapytań ofertowych. Już nie trzeba przekonywać klientów do tego typu promocji, gdyż są w pełni świadomi jej skuteczności. Niestety świadomość skuteczności nie idzie w parze ze znajomością istoty pozycjonowania, o czym świadczą pytania często zadawane przez klientów” – informuje Izabela Więckowska, Brand Manager Badzpierwszy.pl.

Klienci Badzpierwszy.pl najczęściej pytają o stawkę za pozycjonowanie strony internetowej wg jednego słowa/ frazy. „W naszej ofercie nie ma jednak  czegoś takiego jak standardowa cena za jedno słowo/ frazę i to z bardzo prostej przyczyny. Koszt pozycjonowania zależy od popularności danej frazy kluczowej, konkurencji w danej branży oraz dotychczasowej kondycji serwisu. W takiej sytuacji ustalenie standardowej ceny za frazę jest niemożliwe, ponieważ w każdym przypadku czynniki mające wpływ na cenę kształtują się nieco inaczej”- wyjaśnia Izabela Więckowska, Brand Manager Badzpierwszy.pl.

Często pytają też o możliwość gwarancji pierwszej strony wyników wyszukiwarki przez cały czas trwania umowy. Jednak – jak tłumaczą specjaliści z Badzpierwszy.pl – żadna firma specjalizująca się w pozycjonowaniu stron WWW nie da takiej gwarancji, choć bazując na swoim doświadczeniu może przypuszczać na ile jest to możliwe. Po pierwsze pozycjonowanie to działanie długofalowe wymagające czasu stąd też nie można liczyć na efekty zaraz po podpisaniu umowy. Po drugie pozycje stron zależą głównie od robotów wyszukiwarki, pozycjonerzy natomiast pełnią tu rolę tych, którzy pomagają tym robotom natknąć się na jak największą liczbę odniesień do strony. Pozycjonerzy mają ograniczony wpływ na zachowanie robotów stąd też każdy profesjonalista nie da klientowi 100% gwarancji pierwszej strony wyników. Mając to na uwadze serwis reklamowy  Badzpierwszy.pl wprowadził formę płatności opartą na efektach swojej pracy. „Firmy i instytucje zlecające nam pozycjonowanie swoich stron nie płacą stałych opłat za każdy miesiąc pozycjonowania strony, ale za naszą skuteczność. W dostępnym on-line bilingu uwzględniane są tylko opłaty za fakt znalezienia się promowanej witryny w pierwszej dziesiątce wyświetlanych wyników|”- informuje Wiktor  W. Kammer, Prezes Zarządu Mobile IT Group Poland sp. z o o., właściciela Badzpierwszy.pl

Powtarza się też pytanie o to jak długo trzeba będzie czekać na efekty oraz czy osiągnięte pozycje będą niezmienne. Jest to pytanie, na które trudno odpowiedzieć. Pozycjonerzy mogą przypuszczać, kiedy to powinno nastąpić, jednak nie są w stanie podać konkretnej daty, czego często wymagają klienci. Czas oczekiwania na efekty to od 2-3 tygodni do nawet kilku miesięcy przy trudniejszych frazach. Szybkie wzrosty pozycji można osiągnąć korzystając np.  z tzw. farm linków. Efekt może być bardzo imponujący, ale i krótkotrwały, gdyż wykrycie zastosowania tej  metody skutkuje usunięciem z rankingu wyszukiwarek.

Tak samo jak nie można zapewnić konkretnej pozycji w rankingu tak samo nie można też zapewnić niezmienności osiągniętych pozycji. Zajmowane miejsca są uzależnione od czynników, na które nikt nie ma  pełnego, bezpośredniego wpływu. Im mniejsza popularność słowa kluczowego czy też frazy tym większe prawdopodobieństwo, że osiągnięta pozycja będzie stabilna i utrzyma się przez dłuższy czas. Określanie i gwarantowanie konkretnego okresu utrzymania tej pozycji jest możliwe jedynie, gdy w grę wchodzą linki płatne – linki sponsorowane.

Choć świadomość istnienia usługi pozycjonowania stron WWW z roku na rok rośnie to jednak w tej kwestii jest jeszcze wiele do zrobienia, głownie, jeżeli chodzi o przekazanie istoty pozycjonowania.

www.badzpierwszy.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top