Battlestar Galactica dostępna już w WP

Człowiek czy maszyna? Kultowy serial „Battlestar Galactica” – epicka bitwa tocząca się z nadświetlną szybkością w niezliczonych systemach gwiezdnych – jest już do dyspozycji użytkowników WP, jako gra MMO w trójwymiarowej grafice.

W grze dla miłośników gwiezdnych wojen występują identyczne postaci (bohaterowie ludzcy i Cejloni) oraz obiekty (statki kosmiczne), jak w serialu o tym samym tytule.

W Battlestar Galactica z konfliktu zbrojnego pomiędzy ludźmi i Cejlonami wychodzi cało tylko jeden ziemski statek bojowy, Galactica. Grupa ocalałych, pod wodzą komandora Williama Adamy, szuka nowego miejsca do zasiedlenia. Ich celem jest legendarna, trzynasta kolonia ludzka – Ziemia. Tymczasem walczące ze sobą floty wylądowały w nieznanym sektorze na skraju obcej galaktyki. Są poważnie uszkodzone, kończą im się surowce. Ścigając się z czasem, muszą naprawić wszystkie szkody, aby każda ze stron była gotowa do walki i zdobycia kontroli nad złożami tylium, metali i wody. Jednocześnie armada kolonialna szuka rozpaczliwie drogi ucieczki i kontynuuje poszukiwanie Ziemi, zanim Cyloni będą dostatecznie silni, by ją na zawsze zniszczyć.
Battlestar Galactica dostępna już w WP 1

Gracz rozpoczyna swój udział w bitwie od stworzenia własnej postaci. Decyduje, czy będzie ona należała do ludzi, czy też Cylonów, którzy odpowiadają za niemal całkowite zniszczenie ludzkości. Natychmiast po stworzeniu swojego alter ego otrzymuje do wykonania swoje pierwsze zadania. Dzięki nim uczy się poruszania w przestrzeni kosmicznej, manewrowania, ataku i obrony, a także wyciągania przydatnych akcesoriów z wraków maszyn należących do wrogów. Otwierają się przed nim możliwości objęcia przywództwa nad statkami, może je ulepszać i indywidualizować, a przede wszystkim podejmować nowe misje, które celem jest uratowanie ludzkości/ zwycięstwo Cejlonów.

W Battlestar Galactica użytkownika może zachwycić grafika, w tym przede wszystkim trójwymiarowy obraz kosmosu, bezmiar nieznanych systemów gwiezdnych. Na wyróżnienie zasługują też wartkość akcji oraz sprzężona z nią muzyka.

Przypomnijmy: w strefie gier przeglądarkowych Wirtualnej Polski znajduje się już kilkadziesiąt tytułów. Są darmowe, nie wymagają instalacji specjalnego oprogramowania. W ostatnim czasie, oprócz Bettlstar Galactica do strefy dołączyły „Wanted”, „Terminator”, „Zatoka Piratów” oraz „Fragoria”.

http://bsg.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top