Bezpieczniejsze Windows

Opublikowano: 25 lutego 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

RSA Security Inc. poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Microsoft w celu zwiększenia bezpieczeństwa środowiska Windows przez zamianę statycznego hasła na bezpieczne, dwustopniowe uwierzytelnianie. Nowe rozwiązanie RSA SecurIDŽ dla MicrosoftŽ WindowsŽ umożliwi klientom korporacyjnym firmy Microsoft zabezpieczenie ważnych zasobów komputerowych i sieciowych tak, aby mieli do nich dostęp wyłącznie autoryzowani użytkownicy. Jednocześnie rozwiązanie zapewni uproszczony i spójny sposób logowania użytkowników. Za sprzedaż RSA SecurID dla Microsoft Windows odpowiadać będzie RSA Security.

„Pomimo głośnych przypadków złamania zabezpieczeń korporacyjnych przez osoby, którym udało się obejść systemy haseł, wiele firm nadal zabezpiecza dostęp użytkowników do komputerów biurkowych i domeny sieciowej jedynie w ten sposób” ž powiedział Art Coviello, prezes i dyrektor generalny RSA Security. „Współpracujemy z firmą Microsoft, aby udostępnić klientom korporacyjnym korzystającym ze środowiska Windows inteligentną, prostą alternatywę dla statycznych haseł. Nowe rozwiązanie powinno zapobiegać łamaniu zabezpieczeń, które może nastąpić zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz zapory firewall.”

Zadaniem rozwiązania RSA SecurID dla Microsoft Windows jest zapewnienie prostego, spójnego systemu logowania użytkowników – niezależnie od tego, czy pracują online czy offline, zdalnie czy w siedzibie przedsiębiorstwa. Dzięki połączeniu poufnego numeru PIN z niepowtarzalnym tokenem RSA SecurID, który co 60 sekund generuje jednorazowe, losowe hasło, klienci korporacyjni korzystający z systemu Microsoft Windows będą mieć do dyspozycji efektywny, łatwy sposób zabezpieczenia dostępu użytkowników do informacji przedsiębiorstwa. Rozwiązanie RSA SecurID dla Microsoft Windows zaprojektowano z myślą o znacznie większym bezpieczeństwie niż to, które mogą zagwarantować statyczne hasła – bez potrzeby instalowania dodatkowego sprzętu.

„Klienci powiedzieli nam, że potrzebują zaawansowanej, zintegrowanej technologii uwierzytelniania” – powiedział Michael Nash, wiceprezes działu zabezpieczeń i technologii (Security Business and Technology Unit – SBTU) firmy Microsoft. „Korzystając z bezpiecznego, dwustopniowego systemu uwierzytelniania RSA SecurID zamiast z tradycyjnych statycznych haseł, klienci będą mogli skuteczniej weryfikować użytkowników przed udzieleniem im dostępu do systemów i zasobów przedsiębiorstwa.”

http://www.rsasecurity.com

Sylwester KozakBezpieczniejsze Windows

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.