Bezprzewodowe Lato, Jesień, Zima… z Wirtualną Polską

Ruszyły całoroczne Strefy Bezprzewodowego Internetu Wirtualnej Polski. Od tego sezonu letniego Strefa Bezprzewodowego Internetu Wirtualnej Polski w Sopocie, Helu, Kuźnicy, Władysławowie, Krakowie, Gdańsku i Zakopanem działać będzie nieprzerwanie przez cały rok. W Strefie możliwe jest m.in. korzystanie z poczty e-mail, wszelkich serwisów i usług oferowanych przez Wirtualną Polskę, przeglądanie stron internetowych.
Strefy działają w miejscowościach lokujących się w czołówce największych polskich atrakcji turystycznych. W Sopocie zasięg strefy bezprzewodowego Internetu to przedsięwzięcie godne uwagi na skalę ogólnopolską. Obejmuje obszar od plaży i kas zlokalizowanych przy wejściu na molo, do Placu Konstytucji 3 Maja w górnej części ulicy Bohaterów Monte Cassino. Wystarczy usiąść w jednym z kawiarnianych ogródków i korzystając z laptopa lub innego przenośnego urządzenia, wyposażonego w kartę wi-fi, wysłać maila, odszukać punkt na mapie (docelu.pl), czy ściągnąć potrzebne informacje, jak choćby o imprezach w Trójmieście (kultura.wp.pl) lub prognozie pogody na najbliższe dni (pogoda.wp.pl). Oczywiście wszystko za darmo.

We Władysławowie Strefa obejmuje obszar miejskiej promenady (Aleja Gwiazd Sportu), w Helu – port, okolice Urzędu Miasta oraz główny deptak. W Krakowie – Rynek Główny, w Kuźnicy teren przy molo, w Zakopanem centralną część Krupówek, a w Gdańsku ulicę Piwną. W każdym z tych miast, bezpośrednio w Strefie, można znaleźć informację o możliwości darmowego korzystania z Internetu.

Strefa Bezprzewodowego Internetu to znak czasu. Już nie tylko laptop, ale także inne przenośne, coraz bardziej zminiaturyzowane urządzenia umożliwiają połączenia z Internetem. Dla wielu osób ta łączność ze światem jest nieodzowna, nawet, jeśli są na wakacjach” – mówi Tomasz Bączek, po raz kolejny odpowiedzialny za projekt Bezprzewodowego Lata WP. Warto podkreślić, że przy realizacji tego projektu wielką pomoc i zrozumienie okazały urzędy miast, do których zwróciliśmy się z propozycją współpracy.” – dodaje Tomasz Bączek.

Informacje techniczne

Przypomnijmy: by korzystać z bezpłatnej Sieci, wystarczy znaleźć się w Strefie Darmowego Internetu Wirtualnej Polski. Po włączeniu urządzenia obsługującego standard WiFi IEEE 802.11b/g, należy wybrać z listy dostępnych sieci połączenie ze strefą darmowego bezprzewodowego Internetu, oferowane przez WP i oznaczone jako „FreeHotspotWP”.

Jeśli użytkownik chce korzystać z Internetu poza WP, zostanie poproszony o zalogowanie się do portalu Wirtualna Polska w sposób identyczny i z wykorzystaniem takiego samego loginu i hasła jak do Poczty WP. Każdy, kto nie posiada konta, może bez problemu założyć bezpłatną skrzynkę pocztową.

Prędkość przesyłu danych w przypadku ściągania ich z Internetu – do 4 Mb/s; w przypadku wysyłki – do 512 Kb/s.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top