Bezskuteczne usuwanie zdjęć z Facebooka

Usunięcie przez użytkownika zdjęcia z jego profilu na Facebooku nie jest skuteczne – jest ono bowiem widoczne przez osoby, posiadające bezpośredni link do fotografii.

Facebook zdaje sobie sprawę z tego problemu i zapowiada, że w ciągu dwóch najbliższych miesięcy w końcu go rozwiąże. Chcą tego Bezskuteczne usuwanie zdjęć z Facebooka 1sami użytkownicy, którzy usuwają z serwisu społecznościowego zdjęcia żenujące, prywatne lub wrzucone lekkomyślnie na ich profil. Mogą one w konsekwencji zaszkodzić danej osobie w życiu rodzinnym czy zawodowym. Facebook ogłosił, że w kwietniu sfinalizuje migrację wszystkich zdjęć użytkowników do nowego systemu zarządzania treścią. Jeśli zdjęcie zostanie z niego usunięte przez użytkownika, automatycznie plik ten zostanie usunięty z serwerów Facebooka na stałe. Cały proces będzie trwał 45 dni od wyrażenia przez użytkownika chęci usunięcia zdjęcia.

Rzecznik Facebooka, Frederic Wolens powiedział, że poprzedni system zarządzania treścią był wadliwy. Nowy system jest prawie gotowy i istnieje bardzo mały odsetek zdjęć użytkowników, czekających na migrację ze starego do nowego systemu. Spodziewamy się, że ten proces zakończy się w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch. Wówczas będziemy mogli zweryfikować zakończenie migracji i wyłączyć dotychczasowy system – zapewnił rzecznik portalu.

Zdarzają się sytuacje, że zdjęcia usunięte w 2008 roku, do dziś są dostępne. Co ciekawe, wiele linków do takich zdjęć było trwale usuwanych przez Facebooka bez jakiegokolwiek komentarza czy potwierdzenia w tej sprawie. Można więc przypuszczać, że ktoś był świadom problemu i podjął działania w celu złagodzenia sytuacji.

Źródło: arstechnica.com

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry