Bing domyślnie w BlackBerry

Opublikowano: 4 maja 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Podczas konferencji BlackBerry World 2011, która odbywa się w amerykańskim mieście Orlando, Steve Ballmer, szef Microsoftu ogłosił, że Bing zastąpi Google jako domyślny dostawca wyszukiwania oraz map na wszystkich urządzeniach BlackBerry.

Bing domyślnie w BlackBerry 1Wyszukiwarka Microsoftu zyskuje popularność. Bing ma obecnie ok. 4,37 proc. udziałów w globalnym rynku wyszukiwania – z początkiem marca wyprzedziła po raz pierwszy Yahoo. To wciąż oczywiście przepaść do Google, która może pochwalić się 89,94 proc. udziałem. Microsoft zyskał jednak właśnie mocnego sojusznika, który może wzmocnić jego pozycję.

Bing stanie się nie tylko domyślną wyszukiwarką w urządzeniach marki BlackBerry, których producentem jest kanadyjska firma Research In Motion. Będzie jednocześnie dostarczać mapy do tych urządzeń, zastępując tym samym Google. Co więcej, Bing dostępny będzie również na PlayBook, tablecie RIM, który ma konkurować z iPad’em firmy Apple.

Umowa pomiędzy firmami zawierać ma również punkt, który zapewnia, że przeglądarka internetowa IE10, której pierwsza wersja testowa pojawić ma się w wrześniu, stanie się domyślną aplikacją w BlackBerry. Wprowadzenie takiego zapisu w życie mogłoby jeszcze bardziej spolaryzować rynek urządzeń mobilnych z systemami iOS, Android i Windows Phone na czele.

Za: TheRegister, VentureBeat

Dawid ZarazińskiBing domyślnie w BlackBerry

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.